Odpověď na dotaz

Ladislava Horová:

Dobrý den.Dcera(8měsíců)trpí od 3 měsíců těžkým atopickým ekzemem po těle i obličeji.Byla jí zjištěna alergie na vejce a roztoče.Mohu znát Váš názor na bariérové povlečení?Vážně to pomáhá?Pro celou rodinu je to dost nákladná záležitost, takže jsem na vážkách, zda se do boje s roztoči pustit právě tímto způsobem.Děkuji.Horová

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den, vážená paní Horová,

bariérové povlečení je dle studií nejůčinějším řešením při alegii na roztoče.
V posteli trávíte hodně času a toto prostředí je pro roztoče doslova rájem. Mají zde vhodnou teplotu, vlhkost a neomezený přísun potravy. Zakoupením povlaků již nemusíte měnit peřiny a povlečení za nové. Přes povlak dáte běžné povlečení, které perete dle zvyku, při roztočové alergii se doporučuje 1x za 2,3 týdny.
Mezery mezi vlákny jsou tak malé, že jimi neprojdou ani výkaly od roztočů, přitom jsou výborně propustné pro pot a vodní páry. Tím, že povlaky neperete často, roztočům, kteří jsou uzavřeni v povlaku se omezí přísun potravy a také uhynou. Chápu, že je to nákladnější záležitost, ale uvědomte si, že povlaky perete max.2x do roka a na rozdíl od lůžkovin s Actigardem se účinnosti nezbaví.Doporučuji alespoň zakoupení povlaku na matraci (největší kontakt s pokožkou), později na polštář a jako poslední zakoupit povlak na přikrývku. Jde o to, že celá sada nabízí kompletní ochranu před roztoči a navíc je cenově výhodnější. Rovněž je úspornější zakoupit sadu dospělou, dítko zachvíli odroste a při koupi sady dětské by Vás čekala koupě sady dospělé. Máte-li ještě nějaké pochybnosti, popř.chcete další informace zavolejte prosím na naší infolinku.
Přeji pěkný den a hodně zdraví Vaší holčičce,


kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  19.07.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz