Odpověď na dotaz

Věra:

Dobrý den, mému synovi je 2,5roku. Byla mu zjištěna z krve alergie na psa - stupeň 3. Protože doma pejska máme, tak bych se chtěla zeptat na Váš názor -zda si myslíte že je nutné dát psa pryč? Myslíte si, že když uděláme opatření jako jsou: aby pes nespal s námi v ložnici, každodenní vytírání, čistička vzduchu ap.- že by to mohlo napomoci k tomu, aby se alergie nezhoršovala? Syn žádné každodenní příznaky jako rýma, kašel, vyrážka ap. vůbec nemá. Během 2roku života prodělal zhruba 4krát zánět průdušek, jednou měl potíže s dýcháním na to dostal injekci do svalu která mu ihned pomohla. V červnu jsme byli na dovolené, kde měl opět potíže s dýcháním a musel být 3dny v nemocnici- zde s námi pes nebyl a ani si nejsme vědomi, že by přišel do kontaktu se psem. Náš pes je pro nás členem rodiny a tak se nechceme unáhlit! Budeme Vám moc vděčni za Váš názor a popř. za Vaše rady. Moc Vám děkujeme a přejeme pěkný den!

Odpověď:

Dobrý den,

Váš syn může mít tzv. alergii nepřímou, tzn., že příznaky alergie se projevují již při kontaktu alergické osoby s věcí, která byla předtím v kontaktu se zvířetem (vodítko, sedačka, na které zvíře spalo, atd).
Je-li dítě alergické na zvíře, mělo by jít pochopitelně zvíře z domu. Chápu, že tato situace je obvykle pro celou rodinu velice smutná a stresující, proto jsme se snažili najít nějaký kompromis.
Do naší nabídky jsme koncem minulého roku zařadili přípravek Petal Cleanse, přípravek na odstranění alergenů ze srsti zvířete. Přípravek obsahuje látky, které obalí a zneutralizují alergeny, Vy je pak jednoduše vytřete. Petal Cleanse se prodává v mnoha zemích a má obrovské úspěchy. Jediné co musíte, je pravidelně, jedenkrát týdně psa ošetřovat. Přípravek neobsahuje žádné škodlivé látky a funguje na principu polarity (kladně nabité částice přitahují záporně nabité).
Tento měsíc jsme navíc zařadili i přípravky na odstranění alergenů z čalounění,koberců, matraček, textilu a vzduchu. Přípravek Home Cleanse je mimo jiné i vhodný na odstranění alergenů ze zvířecích pelíšků.
Doporučuji Vám pročíst si vše o produktech na odstranění alergenů (najdete na www.proalergiky.cz v kategorii "přípravky na odstranění alergenů".
Přeji pěkný den a pevné zdraví,


kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na zvířata

Datum vložení dotazu:  26.09.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Čistička vzduchu Sharp KC-A50EU W

Skvělá volba. Čistička vzduchu se zvlhčovačem pro větší místnosti. Automatický režim, pylový režim, výkonný ionizátor.

Raycop RS 300

Raycop RS 300 je originální antibakteriální vysavač. Moderní design, dvě barevná porovedí. Prokazatelné zničení bakterií a roztočů. Unikátní patentovaný systém čištění, UVC dezinfekční lampavyčistí postele, matrace a lůžkoviny od alergenů bezchemickou cestou.

SMART čistička vzduchu Winix ZERO+

Výkonná čistička s Wi-Fi. Pro náročné zákazníky. Vysoká účinnost, nízká spotřeba. Pětistupňová filtrace. Vhodná do větších prostor. Cena za design.

Balíček přípravků na pylovou alergii

Zvýhodněný balíček pro pylové alergiky. Balíček obsahuje Air Cleanse a Fabri Cleanse. Výhodná cena. Společným používáním přípravků se účinek zvyšuje.

Čistička vzduchu Winix ZERO

TOP PRODUKT. Vysoký vzduchový výkon společně s vysokou účinností filtrace za bezkonkurenční cenu. Dvě sady filtrů zdarma. Prodloužená záruka na tři roky.

Čistička vzduchu Winix WAC U300

Nejlepší poměr cena/výkon. Vysoká účinnost filtrace, nízká hlučnost, automatický režim provozu.

Související články
Soužití alergika s domácími mazlíčky – jde to?
Soužití alergika s domácími mazlíčky – jde to?

Možná jste právě opustili ordinaci alergologa, kde vám sdělili, že vy nebo někdo z...

Alergie na srst koček a psů: Jak se zbavit zdravotních potíží
Alergie na srst koček a psů: Jak se zbavit zdravotních potíží

Alergie na zvířecí srst je sama o sobě nesmyslný pojem, protože samotné chlupy...

Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky
Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky

Alergie na zvířata může značně znepříjemnit vaše soužití s domácím mazlíčkem. Co ale...

Alergie na zvířata
Alergie na zvířata

Jste-li vy, nebo vaše dítě alergické na domácí zvíře, měli byste zvířeti raději...

Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním
Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním

Úklid pomocí parního čističe je populární již mnoho let a prakticky po celou dobu je...

Ionizátory se podílí na čištění vzduchu
Ionizátory se podílí na čištění vzduchu

Ionizátory se v nabídkách obchodů stále častěji objevují mezi přístroji na úpravu...

Poradna 231 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, můj dotaz se týká syna (3,5 roku). Do loňského podzimu zdravé dítě,od podzimu s nástupem do skolky opakovaně virózy-rýma a především...

Zobrazit poradnu