Odpověď na dotaz

Věra:

Dobrý den, mému synovi je 2,5roku. Byla mu zjištěna z krve alergie na psa - stupeň 3. Protože doma pejska máme, tak bych se chtěla zeptat na Váš názor -zda si myslíte že je nutné dát psa pryč? Myslíte si, že když uděláme opatření jako jsou: aby pes nespal s námi v ložnici, každodenní vytírání, čistička vzduchu ap.- že by to mohlo napomoci k tomu, aby se alergie nezhoršovala? Syn žádné každodenní příznaky jako rýma, kašel, vyrážka ap. vůbec nemá. Během 2roku života prodělal zhruba 4krát zánět průdušek, jednou měl potíže s dýcháním na to dostal injekci do svalu která mu ihned pomohla. V červnu jsme byli na dovolené, kde měl opět potíže s dýcháním a musel být 3dny v nemocnici- zde s námi pes nebyl a ani si nejsme vědomi, že by přišel do kontaktu se psem. Náš pes je pro nás členem rodiny a tak se nechceme unáhlit! Budeme Vám moc vděčni za Váš názor a popř. za Vaše rady. Moc Vám děkujeme a přejeme pěkný den!

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,

Váš syn může mít tzv. alergii nepřímou, tzn., že příznaky alergie se projevují již při kontaktu alergické osoby s věcí, která byla předtím v kontaktu se zvířetem (vodítko, sedačka, na které zvíře spalo, atd).
Je-li dítě alergické na zvíře, mělo by jít pochopitelně zvíře z domu. Chápu, že tato situace je obvykle pro celou rodinu velice smutná a stresující, proto jsme se snažili najít nějaký kompromis.
Do naší nabídky jsme koncem minulého roku zařadili přípravek Petal Cleanse, přípravek na odstranění alergenů ze srsti zvířete. Přípravek obsahuje látky, které obalí a zneutralizují alergeny, Vy je pak jednoduše vytřete. Petal Cleanse se prodává v mnoha zemích a má obrovské úspěchy. Jediné co musíte, je pravidelně, jedenkrát týdně psa ošetřovat. Přípravek neobsahuje žádné škodlivé látky a funguje na principu polarity (kladně nabité částice přitahují záporně nabité).
Tento měsíc jsme navíc zařadili i přípravky na odstranění alergenů z čalounění,koberců, matraček, textilu a vzduchu. Přípravek Home Cleanse je mimo jiné i vhodný na odstranění alergenů ze zvířecích pelíšků.
Doporučuji Vám pročíst si vše o produktech na odstranění alergenů (najdete na www.proalergiky.cz v kategorii "přípravky na odstranění alergenů".
Přeji pěkný den a pevné zdraví,


kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na zvířata

Datum vložení dotazu:  26.09.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Čistička vzduchu Winix ZERO

TOP PRODUKT. Vysoký vzduchový výkon společně s vysokou účinností filtrace za bezkonkurenční cenu. Prodloužená záruka na tři roky.

Čistička vzduchu Winix Zero Pro

Špičková filtrace a plně automatický režim. Dva senzory kvality vzduchu. Nadstandardní technické provedení za příznivou cenu.

Čistička vzduchu Sharp KC-D50EUW

Čistička vzduchu s integrovaným, vysoce výkonným zvlhčovačem. Senzor prachu, teploty a vlhkosti. Automatický a pylový režim. Ionizační sprcha.

Zvlhčovací filtr FZ-A61MFR pro čističky Sharp

Zvlhčovací filtr pro čističky vzduchu Sharp KC-A40EU, KC-A50 EU, KC-A60EU, KC-D60EUW, KC-D50EUW a KC-D40EUW

Čistička vzduchu Stylies Pegasus

Elegantní čistička vzduchu pro domácnosti i kanceláře. Účinná filtrace. Kazeta pro parfemaci vzduchu. Praktický malý rozměr. Nízké provozní náklady.

Náhradní filtry pro čističky Boneco P700

Sada filtrů obsahuje 2 ks omyvatelného předfiltru, 2 ks HEPA filtru a 2 ks uhlíkového filtru.

Související články
Soužití alergika s domácími mazlíčky – jde to?
Soužití alergika s domácími mazlíčky – jde to?

Možná jste právě opustili ordinaci alergologa, kde vám sdělili, že vy nebo někdo z...

Alergie na srst koček a psů: Jak se zbavit zdravotních potíží
Alergie na srst koček a psů: Jak se zbavit zdravotních potíží

Alergie na zvířecí srst je sama o sobě nesmyslný pojem, protože samotné chlupy...

Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky
Nejčastější mýty o alergiích na domácí mazlíčky

Alergie na zvířata může značně znepříjemnit vaše soužití s domácím mazlíčkem. Co ale...

Alergie na zvířata
Alergie na zvířata

Jste-li vy, nebo vaše dítě alergické na domácí zvíře, měli byste zvířeti raději...

Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním
Jak likvidovat roztoče a zvířecí alergeny v domácnosti parním čištěním

Úklid pomocí parního čističe je populární již mnoho let a prakticky po celou dobu je...

Ionizátory se podílí na čištění vzduchu
Ionizátory se podílí na čištění vzduchu

Ionizátory se v nabídkách obchodů stále častěji objevují mezi přístroji na úpravu...

Poradna 256 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, po přestěhování do bytu, kde cca 7 měsíců nikdo nebydlel, se mi objevila alergie. Dozvěděla jsem se, že předchozí nájemníci tu měli...

Zobrazit poradnu