Odpověď na dotaz

Petra Lebedová:

Dobrý den, ráda bych se někoho kompetentního zeptala na zvhčovače vzduchu, ale nevím, kam se obrátit, protože prodejci se mi pokusí vychválit a vnutit cokoliv, hlavně že prodají.

Rádi bychom koupili zvlhčovač vzduchu pro naše miminko (má projevy atopického ekzému). Topíme na plyn, vzduch je v místnosti dosti suchý. Máme nyní půjčený na zkoušku úplně obyčejný zvlhčovač, který se jen zasune do elektriky a nedá se nijak ovládat, regulovat, zas jen vypnout. Může být zapojen jen cca 2 hodiny, produkuje hokou páru. Zvlhčování je příjemné, ale..!
Je zima, moc se větrat nedá, navíc máme plastová okna (ještě ta stará bez průduchů,hodně těsní), takže se po 2 hodinách zvlhčování vytvoří v rozích stěn větší mokré plochy, jsou zamlžená okna, takže větráme. Jenže nemůžeme natolik dlouho, aby miminko nenastydlo a tím pádem rohy pokoje nevyschnou a tvoří se plíseň, což je katastrofa pro alergiky. Máte nějaké doporučení? Nějaký tip? Dělají totéž i přístroje, zvlhčovače na studenou páru? Nevím, na koho se s dotazem obrátit.
Děkuji Lebedová, Litoměřice.

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den paní Petro,
zvlhčovače na principu studené páry nenabízíme, protože podle testů jsou lepší zvlhčovače parní nebo ultrazvukové. Parní mají nevýhodu v tom, že jsou "žrouti" energie a ne všem vyhovuje, že zároveň místnost lehce vytápějí. Ulrazvukové zvlhčovače jsou modernější a převážná většina je vybavena elektronickou nebo mechanickou regulací vlhkosti. Vyšší modely mají displej a Vy tam s přehledem vidíte, jakou vlhkost právě máte v bytě a tak nehrozí, že byste místnost "převlhčili". Pak by mohlo hrozit právě jak píšete - zamlžená okna, pak se tvoří plísně apod...
Náš nejprodávanější typ je Ultra 3. Jedná se o ultraz.zvlhčovač, vybavený displejem, elektr.regulací, vodním filtrem (ten chytá minerální látky), objemnou nádržkou (přístroj tak vydží pracovat delší dobu), dálkovým ovládáním a je za velice přijatelnou cenu 2850 Kč (filtr stojí 390 Kč a vydrží cca 3 měsíce). Vodu je dobré měnit 1x za 3 dny, aby se nemnožily bakterie a choroboplodné zárodky.
Samozřejmě si můžete vybrat jiný, v různých cenových hladinách, v různých designech a s různými funkcemi.
Ráda poradím nebo upřesním, zavolat můžete na infolinku.
Příjemný den,


kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  17.02.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz