Odpověď na dotaz

Radim:

Přeji pěkný den. Potřebuji poradit, jaký typ zvlhčovače vzduchu bych měl pořídit. Bydlíme v bytě a obě děti mají alergie na plísně(vnitřní a venkovní)a na roztoče. Mimo to je starší dcera alerg. na 1. jarní pyly. Je ultrazvukový zvlhčovač lepší? A v čem? Na jaké parametry se při koupi zaměřit? Nechci výše zmiňované problémy řešit pouze zvlhčovačem, řadu opatření už jsme provedli, ale vlhkost vzduch 25-40% během dne je i pro nealergika nízká, obzvlášť v zimních měsících. Dík za radu. R

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Pěkný den i Vám,
ultrazvukový zvlhčovač je modernější nástupce zvlhčovačů parních. Nejsou takový žrouti energie a testy se zjistilo, že plní tu samou funkci. Navíc pro někoho může být nepříjemné, že parní zvlhčovače zároveň lehce topí. Najdou se i lidé, kteří nemohou dýchat teplou páru. Ultrazvukové zvlhčovače jsou již vybaveny hydrostatem, tzn., že si můžete navolit požadovanou vlhkost, ty lepší mají regulaci elektronickou.
Při alergii na roztoče se dobré udržovat vlhkost pod 40%, protože nad 40% se roztočům velice dobře daří, při nižší vlhkosti umírají. Musí se ale najít nějaký kompromis, pokud člověk má zároveň i alergii a nesnese suchý vzduch. Ve Vašem případě byl asi spíše než zvlhčovač doporučovala koupi čističky vzduchu. Ta vám vyčistí vzduch od roztočů, jejich vajíček a výkalů, plísní, spór, pylu a díky ionizátoru bude Váš vzduch v místnosti "lehčí" a obohacen zápornými ionty, které na sebe vážou elektrosmog. Zvažte to, rádi Vám poradíme.
Příjemný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  17.02.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz