Odpověď na dotaz

Věra Antalová:

Dobrý den,
zvažujeme s manželem koupi zvlhčovače vzduchu. Bydlíme v panelákovém bytě a náš 7měsíční syn má časté rýmy. Často ani nic odsavačkou nevysajeme, spíše se jedná o ucpaný, suchý nos (zvlhčujeme vincentkou). Může se jednat o alergické reakce?
Nám s manželem žádné testy na alergie nedělali, ale s pocitem suchého nosu a dráždivého kašle se budí i manžel. V 6měsících byl náš syn hospitalizován pro akutní laryngitidu.
Je UTZ zvlhčovač vhodný pro takto malé dítě? Má nějaké nevýhody proti parnímu?
Potřebovali bychom zvlhčit 3 průchozí malé místnosti (celkem méně než 50m2). Stačí 1 zvlhčovač, pokud necháme otevřené dveře nebo je tato varianta nevhodná? ZAujala nás vaše nabídka Zvlhčovač vzduchu Avair Ultra 3. Je pro našeho syna vhodná? Děkujeme za odpověď Antalovi

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,
modely ultrazvukových zvlhčovačů jsou již v dnešní době vhodné pro malé děti a nevadí ani zvířatům. Frkvence je již pod kontrolou a nehrozí žádná nepříjemnost. Jedinou nevýhodou oproti parním je to, že se voda v nádobce musí měnit 1x za 2-3 dny, aby nedocházelo ke množení bakterií. (ona to vlastně není nevýhoda, nemyslím si, že měnit vodu je velký problém). Parní zvlhčovače mají nevýhodu tu, že během provozu "topí" (horká pára) a jsou energeticky náročné.
Ideální je samozřejmě mít alespoň dva zvlhčovače - na jedné a druhé straně místností, nehledě na to, že při provozu by měly být dveře zavřené, aby mohl přístroj dobře pracovat. Ve vašem případě by jeden zvlhčovač měl opravdu hodně práce a mohl by "nestíhat", resp,dloho by trvalo, než by se místnosti zvlhčily.
Rozhodnutí nechám na Vás, ale doporučovala bych zvlhčovače dva, eventuelně jeden a umístit ho tam, kde se dítě pohybuje nejvíc. (a kde je nejnižší vlhkost).
Avair Ultra 3 je náš neprodávanější přístroj. Oblíbený je zejména pro zabudovaný vlhkoměr, automatickou regulaci, dálkové ovládání a velikost nádržky.
Příjemný den, pro další informace klidně zavolejte na infolinku.

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  01.06.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz