Odpověď na dotaz

Tomáš Tlolka:

Dobrý den. Prosím o doporučení typu čističky vzduchu do místnosti bytu o velikosti do 30 m2 v Karviné, tzn. ve smogové oblasti. Alergik vyloženě nejsem, ale v dětství mi zjistili lehkou alergii na roztoče, což se asi u mě v zimních měsících projevuje častějšími respiračními nemocemi, ale nic vážného. Na cenu čističky se asi dívat nemůžu pokud jde o zdraví, ale přeci jenom bych volil cenově dostupnější. Důležitým kritériem je pro mně samozřejmě účinnost čističky, tedy kvalita čištěni vzduchu od polétavého prachu a jiných nečistot, ale hlavně také její nízká hlučnost. Nevím, jestli u ní vyžadovat i funkci zvhlčování vzduchu, ionizátor a další vymoženosti. Pokoukávám po Avair Klinik (ten bude ale asi hlučnější) nebo po Sanyo ABC-VW24A (ten nemá ale ionizátor). Nebo je pro mně lepší úplně jiná čistička? Dík za radu.

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Pěkný den,
nejprve Vás chci upozornit, že čistička vzduchu je vhodná na odstranění vzdušných alergenů (pyly, plísně, zvířecí alergeny, pachy, prach...), mezi ty ale roztoči nepatří, bohužel. Na ty Vám doporučuji ještě lepší věc, než je čistička vzduchu - protiroztočové povlaky. Jednou větou - mezery mezi vlákny látky jsou menší než roztoč a jeho alergeny, ty pak neprojdou k Vaší pokožce.
Čistička vzduchu - ze zkušeností, ano, lidé se rozhodují mezi Klinik, Sanyo, i Coway je oblíbený...z výkonnějších je pak jednoznačně nejbranější Daikin MC707.
Ten oprvadu vede na plné čáře.
Pěkný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  15.12.2010

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz