Odpověď na dotaz

Kuko:

Dobry den,
chcel by som sa spytat ako si vybrat spravnu cisticku vzduchu.
Som astmatik, alerik na prach, roztoce, pel, ...
Dopocul som sa, že niektore cisticky vyrabaju ozon, ktory je nevhodny pre astmatikov. Ktore su to? Ako ich rozoznam? Ma to nieco spolocne s HEPA-filtrom? Co je to ionizacia vzduchu? Je pre astmatikov zdraviu prospesna?
Kdesi som cital ze pri niektorych cistickach vzduchu treba vetrat. Ale naco je potom cisticka ked si po vycisteni vzduchu znovu vetranim nasajem prach a pel?
Dakujem.

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den, všechny čističky jsou schválené pro prodej v EU a některé mají i testy SZU. Ozon je "nafouknutá bublina", všechno je samozřejmě pod kontrolou.
Filtrace je na růuných principech - Hepa, flash stream apod. Nelze říci, která je lepší, do sortimentu zařazujeme jen ty, které mají dostatečný výkon pro alergiky, správné parametry, režimy, výkon apod.
Potřebu větrání slyším poprvé, určitě tuto informaci nenajdete na našich stránkách. Bohužel se objevuje řada klamavých a zavádějících iformací. Okno by naopak mě zůstal zavřené, aby zbytečně čistička "netahala" pachy a prach z venku.
Doporučuji čerpat informace z našich stránek. ´Vyberte si 2-4 čističky dle velikosti místnosti, dle toho, co od ní očekáváte a napište nám na emial, pomůžeme Vám se rozhodnout. Je třeba ale mít nějaký přehled a tip.
Pěkný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  18.03.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz