úvod Proalergiky.cz > Poradna > Reakcia na antibiotikum u dietata - vysyp na stehnach

Odpověď na dotaz

Reakcia na antibiotikum u dietata - vysyp na stehnach

EVA:

dobry den, moja 2,5 ROCNA DCERA MA ANGINU, PRVYKRAT V ZIVOTE BERIE ATB-PENBENE. PO 3 DNOCH UZIVANIA SA JEJ 5 HOD PO UZITI VYHODIL NA STEHNACH VYSYP- AKO PO ZIHLAVE, KTORY ASI ZA HODINU SAM ZMIZOL. DOKTORKA POVEDALA ZE TO MOHLO BYT REAKCIA NA CAJ S CITRONOM A MEDOM. SKUSILI SME DAT DALSIU DAVKU PENBENE- ZASE O 5 HODIN ROVNAKA REAKCIA, TERAZ AJ NA BRADE.DAI SME FENISTIL KV. A ZASE PO POL HODINE VYSYP ZMIZOL. EXISTUJU TESTY KTORYMI SA DA ZISTIT CI JE DIETA SKUTOCNE ALERGICKE NA PENICILIN? MOZE BYT TEN VYSYP ALRGICKY KED TAK RYCHLO SAM VYPRCHAL? AKE ATB VLASTNE POTOM DIETA SMIE UZIVAT AK JE ALERGICKE NA PENICILIN? DAKUJEM ZAODPOVED

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den, nelze vyloučit, že se jedná o alergickou reakci na Penbene. Je možné, že exantém vyprchal, protože jste dítěti podali Fenistilové kapky. To ale není zárukou, že exantém vždy vyprchá, je možné, že příští reakce bude výraznější. Proto se prosím obraťte na vaši lékařku, aby stav zhodnotila. Testy na alergii na penicilin existují, nelze se na ně však stoprocentně spoléhat, je možné, že by mohly být i tzv. falešně negativní. Proto je důležitá anamnéza, rozebrání jednotlivých reakcí a jejich návaznost na podání léků a potravin. Při alergii na penicilin jsou k dispozici další antibiotika, záleží také na typu infekce, kterou je třeba léčit. S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  07.11.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 126 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, jsem celiatik a mam alergii na penicilin. Jaký máte názor dát se očkovat proti covidu. Děkuji.

Zobrazit poradnu