Odpověď na dotaz

Aja:

Syn 21měs.před jí jednoduše,brambory,rýže,jáhly,pohanka,kukuřice,1x týdně ryba,kuře,bílý jogurt,jablka,banány, vař.mrkev,květák,brokolice,hrášek,piškoty.
do kašiček přidávám sunar,jinak pije vodu.
Do 19.měs.byl kojený,pak údajně viróza,týden zvracel cokoliv i mateř.mléko,jedl rýži,polévku.objevil se ekzém v obličeji,drobný ale již dva měsíce,nemizí občas nové pupínky.Nezjistila jsem po čem se to zhoršuje, i po stejném jídle někdy lepší,jindy horší.Na radu lék.mažeme linolou a zink.mastí.Umýváme černým čajem z dobré vody.Pořád stejné.Jak zjistit zda jde o alergii na nějakou potravinu?Po kolika hod. se projeví? Co radíte za doplňkovou léčbu.

Odpověď:
MUDr. Tomáš Rohovský

Dobrý den, pravděpodobně se jedná o atopický ekzém, který může být zhoršován nějakou potravinou. Je třeba sledovat a zapisovat každé zhoršení a k tomu si poznamenat, co posledních 24 hodin dělal a jedl. Mimo péči o vláčnou pokožku je možné přidat nějaké antihistaminikum na ztlumení obtíží, např. fenistil kapky. Na základě Vašeho seznamu podezřelých potravin je možné provést odběr krve na alergie či potravinové intolerance.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  10.05.2006

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz