úvod Proalergiky.cz > Poradna > Léčba alergie na aspirin (kyselinu acetylsalicylovou)

Odpověď na dotaz

Léčba alergie na aspirin (kyselinu acetylsalicylovou)

Nikola N.:

Dobrý den, zhruba dva roky zpátky se u mě objevila chronická rýma doprovázená nosními polypy. Brzy se přidalo astma a prudké alergické reakce na aspirin, ibalgin. Jakákoliv léčba zcela selhává a já už začínám být zoufalá - mám neustále absolutně ucpaný nos (po operaci polypů se to hned zase vrátí a to i přesto, že testy žádnou jinou alergii neodhalily) a bez léků pokašlávám. Situaci komplikuje to, že po podání nosních kortikoidů pociťuji silnou bolest krku a dušnost (to samé i po sprejích proti alergii). Už jsem vyzkoušela všemožné spreje, ale u všech byla reakce stejná. Dočetla jsem se, že v USA se poměrně úspěšně provozuje desenzibilizace na aspirin... Myslíte, že by mi taková léčba pomohla? A je vůbec již v ČR možná? Děkuji moc za odpověď.

Odpověď:
Mgr. Michal Závacký

Dobrý den, Nikolo,


alergenové vakcíny dostupné v ČR jsou většinou zaměřeny na běžné alergeny jako pyly nebo roztoče. Obávám se, že standardizované vakcíny s obsahem kyseliny acetylsalicylové (účinné látky aspirinu) dostupné nejsou, nicméně několik úspěšných pokusů o desenzibilizaci pacientů s touto alergií už u nás proběhlo pomocí manuálně vyrobených "vakcín", takže váš alergolog se má částečně o co opřít. Zkuste s ním tuto možnost probrat. 


Ať se vám daří,


Michal, ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  26.11.2019

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 114 odpovědí

Poslední dotaz: Jsem polyvalentní alergička (ryby mléko, ovoce kontaktně barevné kovy) Při očkování na tetanus před mnoha lety po skarifikaci prudká kožní reakce...

Zobrazit poradnu