úvod Proalergiky.cz > Poradna > Očkování proti tetanu a covidu při alergii na vejce

Odpověď na dotaz

Očkování proti tetanu a covidu při alergii na vejce

Romana:

Dobrý den,
dlouhodobě jsem trpěla na nachlazení, rýmy, záněty dutin. Byla jsem vždy léčena antibiotiky. Po očkování na chřipku jsem se osypala, otekly mi rty. Po několikatýdenním pokusném vysazování potravin, jsem náhodně vysadila vejce a kuřecí maso a zdravotní stav se zlepšil. Loni mi byla ještě zjištěna histaminová intolerance, takže držím nízkohistaminovou dietu.Špatně snáším Ibalgin, Mucosolvan,Ditustat, Penicilin. Užívám 1x denně Alerid a Tinkair. Mám dotaz, zda mohu být očkována proti tetanu a proti nemoci Covid? Očkování proti tetanu řeším dlouhodobě s alergoložkou a ona si není jista.
Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Mgr. Michal Závacký

Dobrý den, Romano,


předpokládám tedy, že alergii na vejce máte potvrzenou od alergoložky. U této alergie skutečně existuje riziko alergické reakce na některé vakcíny, které obsahují vaječné bílkoviny. Toto riziko je úměrné závažnosti vaší alergie.


Konkrétně protitetanová vakcína Tetavax by vejce obsahovat neměla. Jak to bude s vakcínou proti covidu, zatím netušíme. Nicméně praktický lékař by si měl umět s takovou situací poradit a například vám před vakcinací aplikovat protialergický lék. Doporučuji tedy konzultaci s ním.


Mějte se hezky,


Michal, ProAlergiky.cz

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  20.12.2020

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 114 odpovědí

Poslední dotaz: Jsem polyvalentní alergička (ryby mléko, ovoce kontaktně barevné kovy) Při očkování na tetanus před mnoha lety po skarifikaci prudká kožní reakce...

Zobrazit poradnu