Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Centrální vysávání: Zaměřeno na alergeny

Díky centrálnímu systému můžete mít vysavač ve všech místnostech
Díky centrálnímu systému můžete mít vysavač ve všech místnostech

Pravidelné a důkladné vysávání je velmi důležité zejména v domácnostech, ve kterých žijí osoby alergické na roztoče, pyly, plísně, zvířata nebo potraviny. Nízkoalergenové prostředí je prospěšné také pro lidi trpící atopickým ekzémem. Systémy centrálního vysávání Husky nebo Duovac vám úklid usnadní a zpříjemní.

Alergeny z různých zdrojů

 

 
Alergeny se usazují spolu s prachem na veškerých plochách v bytě. Roztoče nedobrovolně chováte zejména v postelích a čalouněném nábytku. Pyly a spory plísní k vám přilétají otevřenými okny nebo si je domů nosíme na vlasech a na oblečení. Zvířata si do svých příbytků pouštíte vědomě. O přítomnosti alergenů většinou ani nevíte, dokud se ovšem neobjeví přecitlivělost na některý z nich.

 

Úklid, to není jen vysávání podlah. Centrální vysavače jsou většinou vybaveny množstvím nástavců, se kterými odstraníte prachové částice i z těžko dostupných míst. Za zmínku stojí například speciální hubice na sedací soupravy nebo hubice na žaluzie. Vysávání hůře přístupných míst zase usnadní doplňky jako např. tyč Webs B Gone, která vám usnadní úklid ve výškách.

Protialergenová „čistka“ u chovatelů

 

 
Zvířecí alergeny pocházející ze slin, výměšků mazových žláz nebo kožních šupin se snadno dostávají do vzduchu a sedají si úplně kamkoliv. Kočičí a psí alergeny se samozřejmě hojně přenášejí při každém kontaktu zvířete s čalouněným nábytkem nebo kobercem. Jsou nalepeny i na odpadlých chlupech našich miláčků.

 

Pokud doma chováte zvíře, je nutné častěji uklízet než v ostatních rodinách. S centrálním vysavačem to jde naštěstí snadno. Mezi místnostmi přenášíte lehkou hadici. Vysavačová jednotka je umístěna ve sklepě nebo jiné neobytné místnosti, a tak vám v místnosti nic nefouká a nevíří tak prach.

Majitelé psů a koček ocení příslušenství v podobě speciálních sacích kartáčů na zvířata, které si mohou k centrálnímu vysavači pořídit. Zajímat by se měli i o speciální kartáčové nástavce pro vysávání chlupů z koberců a čalounění.

Kde nestačí klasický systém suchého sání, je možné použít mokré vysávání. Některé systémy centrálního vysávání jej umožňují a to je ideální řešení pro šamponování koberců a čalounění. Navíc vysávání a vytírání rovných podlah s nimi probíhá doslova jedním tahem. Zbývá už jen otření nábytku vlhkým hadříkem. Suché prachovky jsou pro alergiky riskantní, protože většinou více prachu rozvíří než seberou.

Kuchyň bez alergizujících potravinových odpadů

 

 
Při úklidu byste neměli zapomínat ani na potravinové alergeny. Potravinovým alergikům může vadit vdechnutí nějaké jemné potravinové suroviny nebo jen kožní kontakt s ní.

 

Nesmírně praktickým doplňkem některých centrálních vysavačů jsou kuchyňské štěrbiny v soklu kuchyňské linky. Ke štěrbině stačí namést nečistoty a sací jednotka je během okamžiku nechá zmizet. Štěrbina se uplatní kromě kuchyně i v předsíních, kde o nečistoty na podlaze není nouze. A rozhodně se za ni nemusíte před návštěvou stydět, v nerezovém provedení působí opravdu elegantně.

 

 
Každá hospodyňka nepochybně uvítá zařízení Drawer Vac – lopatku nainstalovanou přímo pod pracovní deskou kuchyňské linky. Na lopatku jednoduše nametete například drobky z nakrájeného chleba nebo zbytky mouky z pečení. Pak už jen stačí zasunout lopatku a sací jednotka se o vše postará.

 

Hadice už nepřekáží

Klíč k pohodlnému úklidu? Nepochybně novinka v podobě „Hadice ve zdi“. Díky ní již nemusí uživatel manipulovat s dlouhou, i když lehkou, hadicí, ale na úklid si vytáhne pouze potřebnou délku. Po dokončení úklidu jednoduše odjistí pojistku a hadice se zasune do zdi. Problém s jejich skladováním tak zcela odpadá. Tímto způsobem lze řešit hadice o délce až patnáct metrů, přičemž standardní délka hadic pro běžně velký rodinný dům se pohybuje kolem devíti metrů.

Jediným limitem je instalace – rozdílné provádění oproti standardním rozvodům neumožňuje dodatečnou montáž. Takže příliš dlouho neváhejte, byla by škoda vzdát se maximálního komfortu, který „Hadice ve zdi“ poskytuje.

VROOM – malý pomocník velkých schopností

 

 
Další zajímavou novinkou v sortimentu je VROOM systém. Doplňkový box pro rychlý úklid suchých nečistot. Jeho součástí je hadice o délce 7,3 metrů, kterou stačí vytáhnout a v jejím rozsahu během několika vteřin poslat nepořádek do propadliště dějin. Po úklidu se hadice jednoduše zasune zpět.

 

Další článek na podobné téma:
Centrální vysávání v domácnostech alergiků

Stránky dodavatele:
Centrální vysavače Husky
Centrální vysavače Duovac

(PR)

Související články

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Agresivní pyl ambrozie je nevítaným hostem domácností alergiků

Související články

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
Připravili jsme pro vás 7 důležitých argumentů, proč by mohla být čistička vzduchu prospěšná právě pro vás.
Astma
7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Atopický ekzém, je poměrně časté chronické kožní onemocnění, které postihuje dospělé i děti. Trpí jím až 20 % populace...
Alergie na lepek (mouku) Atopický ekzém Alergie na mléko Alergie na potraviny
7 tipů, jak držet ekzém pod kontrolou
Agresivní pyl ambrozie je nevítaným hostem domácností alergiků
Odkvetením travin pylová sezona nekončí. V srpnu a září jsou hlavními alergeny pelyněk a ambrozie. Jsou to plevelné byliny...
Alergie na pyl
Agresivní pyl ambrozie je nevítaným hostem domácností alergiků
Alergenové vakcíny
„Dobrý den, pane doktore, mám alergickou rýmu a astma. Několik let chodím na alergologii a při poslední kontrole mi naše...
Alergenové vakcíny
Alergeny v domácnosti
Úprava domácího prostředí alergika patří vedle pravidelné spolupráce s ošetřujícím lékařem, k významným možnostem zlepšení...
Alergeny v domácnosti
Alergeny v potravinách: Jak zjistit, který vám vadí
Nežádoucí reakce po konzumaci potravin jsou zcela běžný jev. A potravinová alergie přitom nemusí být jediným vysvětlením...
Alergie na potraviny
Alergeny v potravinách: Jak zjistit, který vám vadí
Alergici, pozor na burčák
Alergickou reakci na vosí jed může spustit čerstvá hroznová šťáva nebo mladé víno, tvrdí španělští lékaři, kterým se prý...
Alergie na včelu, vosu a jiný hmyz Alergie na potraviny
Alergici, pozor na burčák
Alergická rýma
Alergická rýma je definována jako alergický zánět nosní sliznice. Projevuje se kýcháním, svěděním, hypersekrecí a ucpáním...
Alergická rýma

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník před 3 dny
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 9 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 10 dny