Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Na sluníčko s dvojí silou

Na sluníčko s dvojí silou

Léto nás baví. Rádi si užíváme zaslouženého volna, koupání venku a nádherných horkých dnů plných slunečních paprsků… Ale umíme také s těmito zázraky přírody zacházet tak, aby vždy prospívaly našemu zdraví i kráse?

 Je úžasné, jak dokáže sluneční záření příznivě ovlivňovat naši duševní pohodu a vitalitu. Podporuje totiž tvorbu hormonu seratoninu, který vyvolává pocit štěstí. Proto se cítíme ve slunných dnech tak nevýslovně dobře. Slunce je navíc nezbytné pro tvorbu vitaminu D. Denně stačí jen několik minut přímého slunečního světla dopadajícího na ruce a obličej, aby vyprodukovalo odpovídající množství vitaminu D potřebného pro správný vývoj a pevnost kostí.

PROČ MUSÍ BÝT VŽDY NĚCO ZA NĚCO?

Bez slunce bychom zkrátka nemohli existovat. Nicméně přemíra slunečního záření má bez dostatečné ochrany na naši pokožku nebezpečný vliv s možnými vážnými následky. Dlouhodobé nebo intenzivní působení UVA a UVB záření způsobuje její předčasné stárnutí, zvýšenou tvorbu vrásek a přispívá k rozvoji kožních nádorů. Je to neuvěřitelné, ale pokožka si pamatuje každé spálení i z úplného dětství. Veškeré vlivy se pak sčítají a tak se násobí i riziko tvorby nádorů.

 

DVOJÍ OCHRANA PROTI SLUNEČNÍMU ZÁŘENÍ

Příjemný pobyt na sluníčku také zároveň výrazně snižuje kvalitu hydratace, což následně vede ke stárnutí pokožky. Naštěstí je tu novinka letošního léta – Eucerin Hydratační mléka na opalování. Ta nejenže účinně chrání pokožku před nepříznivými vlivy UV záření, ale zároveň ji intenzivně a dlouhodobě hydratují. Během pobytu na sluníčku tak ochrání pokožku rovnou dvakrát! Komplex UVA/UVB filtrů, který tyto přípravky na opalování obsahují, zaručuje vysoce efektivní ochranu proti UV paprskům. Významně tím snižuje riziko spálení pokožky. Unikátní systém biologické ochrany navíc chrání kožní buňky před oxidačním stresem a zabraňuje chronickému poškození kůže v důsledku slunečního záření.

Hydratační mléka na opalování seženete v lékárnách ve variantách SPF 30 a SPF 50+. Jsou neparfemovaná, takže je mohou bez obav používat i osoby s atopickým ekzémem nebo lupénkou.

 

A JEŠTĚ NÁŠ TIP:

Nezapomínejte na ochranu obličeje! Vyberte si podle typu pleti buď Eucerin Zmatňující emulzi SPF 30 nebo Vysoce ochranný krém SPF 50+!

Velký výběr opalovací kosmetiky najdete v e-shopu ProAlergiky

Související články

Sluneční alergie
Slunce ano, pigmentové skvrny ne!
Alergie v létě

Produkty, které pomáhají

Kompletní nabídka:
Opalovací přípravky Sluneční alergie

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • skvělá cena
  • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník před 20 hodinami
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 8 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 11 dny