úvod E-shop > Produkty dle alergie > Alergie na pyl

Alergie na pyl

I v pylové sezóně můžeme svou alergii zvládat

Alergie na pyl

Alergie na pyl, lidově „senná rýma“, se projevuje obvykle pravidelně v určitých měsících roku. Typickými příznaky alergie na pyly jsou kýchání, vodnatá rýma, ucpaný nos a svědění očí. S pyly se setkáme především venku, ale část z nich proniká i do našich domácností. Jak tomu zabránit?

Opatření při alergii na pyl

Skupina produktů Důležitost
Sítě proti pylu Síť proti pylu zachytí pylová zrna i prach, proto lze i v... + + +
Odstraňovače alergenů Ucelená řada produktů pro odstraňování alergenů zvířat,... + + +
Čističky vzduchu Čistička vzduchu ze vzduchu odstraňuje různé druhy... + + +
Vysavače pro alergiky Kvalitní vysavač je pro úklid v bytě alergika nutností.... + + +
Filtrační masky Filtrační masky chrání dýchací cesty před zvýšenou... + +

Jak se zbavit pylu doma?

Nepostradatelná čistička vzduchu

Nejúčinnějším řešením proti pylům a dalším polétavým nečistotám je čistička vzduchu. Odfiltruje i nejmenší pylové částice, a to velice rychle.

Do oken, která nejčastěji používáme k větrání, je vhodné na pylovou sezonu instalovat okenní sítě proti pylu, které zachytí většinu pylových zrn.

Pokud čističku vzduchu nemáme a potřebujeme vyčistit vzduch od pylů, můžeme použít speciální sprej proti pylovým alergenům.

Zbytky pylů odstraníme úklidem

Pyly se v domácnosti stávají součástí prachu a usazují se. Kvalitní vysavač s účinným filtračním systémem by měl být pro každého alergika samozřejmostí. Vysávat je potřeba nejen podlahy, ale i matrace a čalouněný nábytek, na kterém pylová zrnka snadno ulpívají. Prach stíráme vlhkou utěrkou, abychom jej nevířili.

Chráníme si dýchací cesty

Pokud víme, že budeme vystaveni pylovým alergenům, například při úklidu nebo práci na zahradě, nebojíme se používat filtrační masky.