Zákaznická linka 541 212 450

Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Čističky vzduchu   >   Čistička vzduchu Winix ZERO Pro

Čistička vzduchu Winix ZERO Pro + sada náhradních filtrů zdarma

Čistička vzduchu Winix ZERO Pro s dárkem navíc Čistička vzduchu Winix ZERO Pro – boční pohled Čistička vzduchu Winix ZERO Pro – ovládací panel Čistička vzduchu Winix ZERO Pro – v prostoru Čistička vzduchu Winix ZERO Pro – boční pohled
náš tip
akce
zaručená účinnost
8 990 Kč 8 490 Kč
CHCETE SI DOBŘE VYBRAT? S VÝBĚREM čističky vzduchu VÁM ODBORNĚ PORADÍME

Akce: K této čističce vzduchu získáte kompletní sadu náhradních filtrů v hodnotě 1890 Kč jako dárek. Platí do 31. 12. nebo do vyčerpání zásob. 

Čistička vzduchu Winix ZERO Pro uspokojí i opravdu náročné jedince. Čistí vzduch v pěti stupních, a to s účinností až 99,97 %. Automatický režim se dvěma senzory (pachovým a prachovým) pro bezstarostné zajištění ideální kvality vzduchu. 

Čistička je vhodná i do větších prostor, jako jsou například obývací pokoje nebo větší kanceláře. Účinnost a kvalita přístroje jsou doloženy mnoha certifikáty.

Unikátní filtrační systém

Winix ZERO Pro ze vzduchu odstraňuje prach, pyl, alergeny zvířat a roztočů, bakterie, spory plísní, ale i cigaretový kouř a zápach. Filtrace je k dokonalosti dotažena díky inovované technologii PlasmaWave®. Ta vytváří kladné a záporné ionty, které na molekulární úrovni rozkládají toxické výpary, zápach, bakterie a viry.

Schéma filtrace čističky Winix Zero Pro

Doporučená velikost místnosti

 • pro alergiky: 47 m2
 • běžný provoz: 75 m2
 • maximální vzduchový výkon: 470 m3/h

Schéma proudění vzduchu čističky Winix Zero Pro

Popis produktu Winix ZERO Pro

 • 5 stupňů filtrace vzduchu s účinností 99,97 % – omyvatelný předfiltr, True HEPA H13 filtr, omyvatelný AOC™ filtr s aktivním uhlím, CleanCel®, PlasmaWave® – podrobnosti níže
 • 5 rychlostních režimů – nízký, střední, vysoký, turbo, noční
 • Automatický nebo manuální režim čištění
 • Plně automatický provoz čističky – průběh čištění vzduchu se přizpůsobuje míře jeho znečištění. Kvalitu vzduchu hlídají inteligentní senzory (prachu a plynných látek), které v případě jeho znečištění automaticky zvýší výkon čištění.
 • Automatický noční režim – jakmile se v pokoji setmí, světelný senzor automaticky přepne čističku do nejtiššího režimu a vypne osvětlení ovládacího panelu.
 • Indikace znečištěného filtru – přesná signalizace výměny filtru podle skutečné míry využití čističky
 • Indikátor kvality vzduchu – zobrazuje kvalitu vzduchu ve čtyřech úrovních (modrá = čistý vzduch, zelená = mírné znečištění, oranžová = větší znečištění, červená = vysoké znečištění)
 • Senzory kvality vzduchu – reagují jak na pevné, tak i plynné nečistoty, což zajišťuje vysokou spolehlivost při kontrole kvality vzduchu
 • Přehledný ovládací panel s LED podsvětlením
 • Časovač – 1/4/8 h
 • Dětský zámek
 • Úchytka na přenášení
 • Nízká hlučnost
 • Certifikovaná účinnost – ECARF, BAF, Laboratoř Univerzity Yonsei, Zaručená účinnost ProAlergiky.cz
 • Garantované hodnoty výkonu CADR od AHAM
 • Barva bílo-stříbrná

Filtrace u čističky Winix ZERO Pro

 1. Omyvatelný předfiltr – zachycuje větší částice prachu, srst zvířat, vlákna apod.
 2. True HEPA filtr třídy H13 – s účinností 99,97 % odstraňuje všechny částice o velikosti od 0,3 mikronu, mezi něž patří částečky kouře, bakterie, pyly, ale také zvířecí alergeny a spory plísní.
 3. AOC™ filtr s aktivním uhlím – ze vzduchu odstraňuje zápach z vaření, zvířat nebo kouře a také různé nebezpečné plyny. Je 3× účinnější než běžný uhlíkový filtr a je omyvatelný. Omývá se 1× za 3 měsíce po dobu 6–12 měsíců dle provozu čističky.
 4. CleanCel™ – unikátní patentovaná úprava zabraňující bakteriální kontaminaci HEPA filtru. Působí jako hygienická bariéra, která brání vypouštění mikroorganismů zpět do ovzduší. Ničí bakterie a viry, plísně i roztoče.
 5. PlasmaWave® – tato technologie jistí celý filtrační systém. Jako poslední článek zajišťuje neutralizaci a rozklad všech mikročástic, které by mohly škodit zdraví. Navíc vytváří ionty, které dávají vzduchu náboj a vzduch je tak nejen čistý a zdravý, ale také příjemně svěží jako v přírodě.

Filtrační systém ve Winix Zero Pro

Winix prodloužená záruka 3 roky

Prodloužená záruka Winix

Získání prodloužené záruky na 3 roky je snadné. Stačí se registrovat na stránkách Winix.cz, kde najdete podrobné informace k prodloužené záruce.

Technologie Winix PlasmaWave®

Technologie PlasmaWave® spolehlivě odstraňuje pachy, alergeny, chemické výpary a jiné znečišťující látky, které se vyskytují v domácím prostředí, a to na molekulární úrovni. Přitom není zdrojem škodlivého ozónu ani nepříjemných zvuků jako starší typy ionizátorů.

Technologie PlasmaWave® vytváří kladné a záporné ionty, které se spojují s přírodními vodními parami a tím se přeměňují na hydroxyly. Hydroxyly okamžitě neutralizují viry, bakterie, chemické výpary, pachy a plyny obsažené ve vzduchu tím, že rozloží jejich molekulární strukturu na vodní páru a jiné neškodné látky běžně přítomné ve vzduchu. Celý tento proces se podobá procesům odehrávajícím se v horních vrstvách zemské atmosféry. Technologe PlasmaWave® napodobuje čištění vzduchu tak, jak probíhá v přírodě. PlasmaWave® – nejčistší vzduch, který si doma můžete vyrobit.

Princip plazmové ionizace

Velmi nízké náklady na provoz čističky

 • Přesný indikátor znečištění filtru: Unikátní automatická indikace výměny filtru v závislosti na intenzitě čištění. Čističky Winix umí přesně vyhodnotit dobu, kdy je třeba vyměnit filtry. Procesor čističky totiž průběžně ukládá hned dvě informace – a sice jak dlouho motor běží a při jakých otáčkách. Až systém vyhodnotí, že je třeba vyměnit filtr, rozsvítí kontrolku na hlavním panelu. V čistějším prostředí díky tomu filtr vydrží déle než ve znečištěném. A vy se nemusíte starat o to, jestli není filtr zanesený, ani se vám nestane, že zbytečně vyměníte filtr, který by mohl ještě sloužit.
 • Nízká spotřeba elektrické energie.

Certifikace a účinnost

 • ECARF – tuto certifikaci získávají pouze výrobky, které splňují přísná kritéria účinnosti, a jsou tedy vhodné pro lidi trpící alergiemi. Jedním z požadavků je i nulová nebo velmi nízká produkce ozonu, která nesmí překročit 0,05 ppm (odpovídá běžné koncentraci ozonu v přírodě).
 • BAF – Allergy UK – tento certifikát udělený Britskou nadací pro alergie deklaruje, že produkt byl testován v nezávislé laboratoři s prokázáním účinnosti v odstranění či snížení alergenů.
 • Laboratoř Univerzity Yonsei – při použití plazmové ionizační technologie PlasmaWave® byly redukovány nejběžnější viry chřipky s účinností 99,6 % během jedné hodiny.
 • Zaručená účinnost ProAlergiky.cz – schváleno českými odborníky na alergie, astma a atopický ekzém

Certifikáty čističek Winix

Prezentační spot

Výjimka z možnosti odstoupit od smlouvy – filtry

Rozbalením filtrů této čističky z jejich původních obalů zaniká právo na odstoupení od smlouvy, a to z hygienických důvodů. Nelze je vrátit ani vyměnit. Právo na odstoupení od smlouvy u samotné čističky vám samozřejmě zůstává. 

Potřebujete si pouze ověřit, jestli vám bude čistička vyhovovat? To je možné i bez rozbalování filtrů. Čistička zvládne několikaminutový provoz se zabalenými filtry anebo zcela bez nich. 

Zaručená účinnost ProAlergiky.cz

Tento certifikát garantuje, že daný produkt splňuje výrobcem udávané parametry, má pozitivní vliv na zdravotní stav osob s alergií, astmatem nebo atopickým ekzémem a je těmto osobám doporučován odbornou veřejností. Dále certifikát zaručuje, že produkt byl spotřebitelsky nebo redakčně testován a má kladné recenze dohledatelné ve veřejně přístupných zdrojích.

zaručená účinnost

Technické parametry produktu

Max. vzduchový výkon 470 m3/h
Ionizátor ano, vypínatelný
Automatický režim ano
Senzor prachu ano
Senzor pachů a plynů ano
Senzor vlhkosti ne
Senzor světla ano
Zvlhčovač ne
Indikátor výměny/údržby filtru ano
Časovač ano
Dálkové ovládání ne
Ovládání přes mobilní telefon ne
Hlučnost 28,3–54,7 dB
Příkon 5–87 W
Hmotnost 8,5 kg
Rozměry (š × h × v) 400 × 225 × 595 mm
Výrobce: Winix
Max. vzduchový výkon 470 m3/h
Ionizátor ano, vypínatelný
Automatický režim ano
Senzor prachu ano
Senzor pachů a plynů ano
Senzor vlhkosti ne
Senzor světla ano
Zvlhčovač ne
Indikátor výměny/údržby filtru ano
Časovač ano
Dálkové ovládání ne
Ovládání přes mobilní telefon ne
Hlučnost 28,3–54,7 dB
Příkon 5–87 W
Hmotnost 8,5 kg
Rozměry (š × h × v) 400 × 225 × 595 mm

Lucie Di Monte, 6. 9. 2021

Dobrý den, mohu tuto čističku využít i v menší místnosti 12m2, když je pro alergiky doporučováná až na 45m2, nebo je to zbytečné a lepší vybrat nějakou do menších místností? Děkuji Lucie

Tým Proalergiky.cz, 6. 9. 2021

Dobrý den,

děkujeme Vám za Váš dotaz.

Je v pořádku, když si zvolíte čističku vzduchu s vyšším vzduchovým výkonem, než je potřebný pro danou místnost. Výkonnější čistička v menším prostoru "poběží" častěji na menší otáčky a její provoz bude tišší a úspornější. Vypočtený minim. potřebný vzduchový výkon (viz. "nákupní rádce") doporučujeme mírně naddimenzovat.

Do místnosti o velikosti 12 m2 bychom případně mohli doporučit čističku vzduchu Winix ZERO Compact.

S přáním krásného dne,

Sylvie, ProAlergiky.cz

Olga Floriánová, 7. 3. 2021

Dobrý den, Mám čističku vzduchu winix asi 3 roky. Měla jsem ji spárovanou s telefonem a ovládala jsem její chod dálkově. Také jsem viděla v telefonu, kdy je třeba vyměnit nebo vyčistit filtry. Nyní jsem po delší době, chtěla tuto funkci použít, ale nefunguje. Můžete mi poradit, kde je problém? Děkuji.

Tým Proalergiky.cz, 7. 3. 2021

Dobrý den, paní Floriánová,

pokud vám přestala fungovat aplikace Winix Smart, pak bude s největší pravděpodobností příčinou ukončení podpory této aplikace ze strany jejího výrobce, ke kterému došlo v celé Evropě. Souvisí to s legislativou EU v oblasti ochrany osobních údajů, protože veškeré údaje spravuje výrobce ve Winix America. Tato změna nemá vliv na funkčnost čističky vzduchu, kterou je možné nadále v plném rozsahu používat.

Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Ondřej M. , 7. 3. 2021

Dobrý den, váham mezi - Winix zero pro - Winix zero compact - Ikea FÖRNUFTIG Zajimalo by me zda technologie CleanCel opravdu stoji za to? Nestaci Hepafiltr a PlasmaWave ktere take nici bakterie? Dalsim z faktoru pro rozhodnuti je zda se bude filtr dlouhodobe vyrabet. Mam obavy ze napriklad kulaty filtr pro compact se casem prestane vyrabet. Tusite jak prumerne dlouho se filtry udrzuji dostupne na trhu? Pripadne lze cisticku vratit pokud se filtr do tri let prestane vyrabet? Dekuji predem za odpoved.

Tým Proalergiky.cz, 7. 3. 2021

Dobrý den, Ondřeji,

děkujeme vám za dotazy, tady jsou odpovědi na ně:

 • Antibakteriální úprava CleanCel chrání především samotný filtr, u čističky Winix Zero Pro tedy HEPA filtr, aby se bakterie a další choroboplodné zárodky ulpělé na jeho povrhu o nejdříve zneškodnily. Manipulace s tímto filtrem je pak hygieničtější. Máte pravdu, že o čištění vzduchu od bakterií se starají samotný HEPA filtr a technologie PlasmaWave.
 • V nabídce máme náhradní filtry i k čističkám, které se již několik let nevyrábějí. Je v ekonomickém zájmu výrobců tyto filtry dodávat. Možná to bude brzy i uzákoněno. Konkrétně model Winix Zero Compact se začal vyrábět teprve loni, tudíž předpokládáme, že náhradní filtry budou dostupné ještě mnoho let. Tím spíše u značky Winix, která se na oblast čištění vzduchu desítky let specializuje. 
 • Čističku lze vrátit pouze v zákonem uvedených důvodech. Obávám se, že nedostupnost spotřebního materiálu mezi ně nepatří. V každém případě rizika pro spotřebitele jsou velmi malá. My se snažíme držet dostatečné skladové zásoby náhradních filtrů. Neuděláte však chybu, když si spolu s čističkou pořídíte náhradní sadu filtrů jako tzv. železnou zásobu. 

Ať se vám daří,

Michal, ProAlergiky.cz

Štefan Balázs, 2. 3. 2021

Dobrý den, jak vysoká je produkce ozonu u tohoto stroje, když je zapnutá ionizace vzduchu? Děkuji za odpověď.

Tým Proalergiky.cz, 2. 3. 2021

Dobrý den, pane Balázsi,

čističky Winix jsou vybaveny plazmovým ionizátorem PlasmaWave, který podle údajů výrobce nevytváří žádný ozon anebo jen zcela zanedbatelné množství, které je podobné běžné koncentraci ozonu ve venkovním vzduchu. 

Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Nikol Přikrylová, 15. 2. 2021

Dobrý den,počítáme s koupí tohoto tipu čističky vzduchu,kvůli alergii na srst u dcery.je možné,aby jela čistička non-stop nebo stačí těch cca 8h? A za jak cca dlouho je schopná vyčistit obývák cca 100m³+myslím tím,než přijdou děti ze školy,jestli stačí zapnout třeba 2h předem)? děkuji za odpověď

Tým Proalergiky.cz, 15. 2. 2021

Dobrý den, paní Přikrylová,

automatická čistička vzduchu, jako je Winix Zero Pro, může být zapnutá nepřetržitě, zvlášť pokud se po místnosti pohybují domácí zvířata. Většinu dne se bude držet na nízkých otáčkách, a bude tak mít minimální spotřebu elektřiny. Je ale stejně tak v pořádku, když ji budete používat pouze v době vaší přítomnosti v bytě. Obývák o objemu 100 m3 čistička zapnutá na nejvyšší otáčky (tzv. turbo režim) přefiltruje za 4,7 minuty. 

V případě dalších dotazů jsme vám k dispozici. Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Pavel PETR, 8. 2. 2021

Dobrý den, rád bych si koupil čističku Winx Zero Pro. Chtěl bych se zeptat, jakou dobu garantuje výrobce dodávku filtrů pro tuto čističku nebo jaký je standard výrobce zajištění dodávek filtrů po ukončení výroby kompatibilního modelu? Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 8. 2. 2021

Dobrý den, pane Petře,

výrobci zatím nemají zákonnou povinnost dodávat náhradní díly a příslušenství po skončení prodeje produktu. Můžeme tedy spoléhat pouze na obvyklou praxi a ta je taková, že ještě několik let po skončení výroby nějaké čističky vzduchu jsou k ní k dostání náhradní filtry. Je v obchodním zájmu výrobce tyto filtry nabízet. Konkrétně model Winix Zero Pro se ještě vyrábí a je na trhu teprve něco přes rok, čímž se současně garantuje i dostupnost filtrů. 

My děkujeme a ať se vám daří,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Jiřina Vitíková , 2. 2. 2021

Dobrý den, je tato čistička účinná i proti Covidu19? Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 2. 2. 2021

Dobrý den, paní Vitíková,

čistička vzduchu si díky plazmové ionizaci a HEPA filtru dokáže poradit i s viry. Na účinnost pro COVID-19 však nebyla testována.

Z principu fungování čističky lze přepodkládat, že si s tímto typem viru poradí, nemůžeme to však garantovat.

Mějte pohodové dny

Magdaléna, ProAlergiky.cz

Božena Kuchtová, 9. 1. 2021

Dobrý den, náhradní filtry se prodávají tady na vašem e-shopu, nebo je potřeba objednat u výrobce ? Děkuji.

Tým Proalergiky.cz, 9. 1. 2021

Hezký den, paní Kuchtová,

náhradní filtry ještě několik dalších let seženete v našem e-shopu. Najdete je v záložce příslušenství na stránce dané čističky vzduchu. Tady je pro jistotu přímý odkaz:

https://www.proalergiky.cz/eshop/sada-filtru-t-pro-cisticku-winix-zero-pro.html 

Děkujeme,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Eva Matyášová, 4. 1. 2021

Dobrý den, je dostatečně účinná tato čistička při alergii na kočku, která žije v domácnosti ? Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 4. 1. 2021

Dobrý den, paní Matyášová,

čistička vzduchu Winix Zero Pro disponuje kvalitní filtrační soupravou, která pohlcuje nečistoty od velikosti 0,3 mikrometru.

Kočičí alergeny se pohybují mezi 2,5 mikronu až 0,5 mikronu, takže si s nimi čistička velmi efektivně poradí.

Při alergii na kočky doporučujeme zařadit i další opatření, jako je ošetření srsti zvířete, které omezí výskyt alergenů v domácím prostředí. Toto téma jsme souhrnně zpracovali v tomto článku.

Mějte se krásně

Magdaléna, ProAlergiky.cz

Jiří Krňávek, 18. 12. 2020

Dobrý den, je možné světelný sensor vyblokovat a zamezit automatickému přechodu do režimu sleep ? Tedy aby čistička pracovala pouze v režimu auto ? Děkuji Krňávek

Tým Proalergiky.cz, 18. 12. 2020

Dobrý den, pane Krňávku,

světelný senzor nelze vypnout nebo vyblokovat, jde o továrně nastavenou automatickou funkci.

Funkci můžete obejít nastavením čističky například na nízké otáčky (svítí jeden ventilátorek) kdy čistička bude čistit bez ohledu na intenzitu světla a znečištění místnosti. Jakmile budete chtít aktivovat noční režim, stačí čističku přepnout do automatického režimu nebo manuálně nastavit noční režim.

Mějte krásné dny

Magdaléna Chocholáčová, ProAlergiky.cz

Jiří Krňávek, 8. 12. 2020

Dobrý den, právě jsme zakoupili Zero Pro a mám dva dotazy : - čistička samovolně (v režimu AUTO) přechází do režimu sleep. Čím se přechod do tohoto režimu řídí (světelnými podmínkami) a je možné aby do tohoto stavu přešla i když není kvalita vzduchu "modrá" ? - návod uvádí že se čistí předfiltr a uhlíkový filtr, ale v sekci kde se píše o tom jak se filtry čistí se už uvádí pouze přefiltr. Jak se čistí uhlíkový filtr ? Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 8. 12. 2020

Dobrý den, pane Krňávku,

přechod do nočního režimu určuje světelný senzor - jakmile se v místnosti setmí, čističku přepne do nočního režimu.

Pravidelná péče zahrnuje čištění předfiltru (popsáno v návodu). Uhlíkový filtr můžete až 3 × po dobu životnosti omýt, případně vysát. Uhlíikový filtr však zachycuje pachy, těkavé látky apod. - není tedy nutné jej čistit.

Mějte se krásně

Magdaléna Chocholáčová

Katka, 2. 11. 2020

Dobrý den, lze i čističky Winix Zero Pro vypnout zvuk (při zapnutí či vypnutí) ?

Tým Proalergiky.cz, 2. 11. 2020

Dobrý den,

zvuk při spouštění čističky bohužel nelze vypnout.

S přáním krásných dní

Magdaléna Chocholáčová, ProAlergiky.cz

Jana, 30. 9. 2020

Dobry den, technologie PlazmaWave je vzdy zapnuta? Nebo ji mohu vypinat a zapinat nezavisle na provozu cisticky? Preferovala bych cinnost cisticky bez teto funkce..

Tým Proalergiky.cz, 30. 9. 2020

Dobrý den, Jano,

plazmová ionizace PlasmaWave se po spuštění čističky sama aktivuje, ale můžete ji vypnout k tomu určeným tlačítkem. 

Doporučujeme tuto vymoženost používat, jelikož má znatelný podíl na celkové účinnosti čističky vzduchu. Přímo ve vzduchu totiž likviduje viry a další mikroorganismy a také rozkládá celou řadu nežádoucích plynů a výparů. Přitom není zdrojem ozonu ani jiných nežádoucích látek. 

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz

Tomáš, 29. 9. 2020

Dobrý den, jaká je životnost vnitřních filtrů prosím? Díky Baran.

Tým Proalergiky.cz, 29. 9. 2020

Dobrý den, pane Barane,

životnost filtrů čističky je zcela závislá na tom, jak často budete čističku používat a v jakém prostředí. Při používání zhruba 8 hodin denně v "normální" nekuřácké domácnosti by filtry měly vydržet minimálně 1 rok. Čističky Winix jsou vybaveny přesným počitadlem životnosti filtrů, takže se nemůže stát, že byste původní filtry vyhodili příliš brzy. 

V případě dalších dotazů jsme vám k dispozici na naší infolince 541 212 450.

Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Sára , 27. 8. 2020

Dobrý den, chci se zeptat, jak je to s údržbou filtrů. Zatím žádnou čističku nemáme, tak nevím jak se filtry čistí. Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 27. 8. 2020

Dobrý den,

čištění filtrů je snadné, může se mezi modely trochu lišit, stejně tak mezi výrobci.

U čističky Winix Zero Pro pravidelná údržba zahrnuje odstranění usazených hrubých částic na předfiltru vysátím nebo omytím v intervalu 1× za 14 dní až 1 × za měsíc. Výměnu filtrů signalizuje kontrolka check filter.

Pravidelně také čistíte senzor pevných částic, zhruba 1 × za 2 měsíce.

Další údržba není nutná, vše najdete srozumitelně popsané v návodu.

Pokud byste měla další otázky, neváhejte se s námi spojit na chatu nebo infolince.

S přáním krásných dní

Magdaléna Jaňurová, ProAlergiky.cz

Pavel, 25. 7. 2020

Dobrá den, chtěl jsem se zeptat, zda během nočního režimu pohasnou veškerá světýlka. Čističku hodlám využívat v zorném poli v místnosti spánku, a nerad bych, aby na mě svítila světýlka. Děkuji.

Tým Proalergiky.cz, 25. 7. 2020

Dobrý den, Pavle,

v nočním režimu se vypíná veškeré osvětlení a barevná indikace.

Na ovládacím panelu pouze jemně svítí nápis na tlačítku nočního režimu sleep.

 

S přáním krásných dní

Magdaléna Jaňurová

ProAlergiky.cz

Martin, 14. 5. 2020

Dobrý den, jaký přesný účinek má tato čistička pro osobu trpící Atopickým ekzémem ? Děkuji.

Tým Proalergiky.cz, 14. 5. 2020

Dobrý den,

atopický ekzém je velmi specifický problém, kde se velmi obtížně hledá původ opakovaných výsevů ekzému. Člověk s atopií má přecitlivělý imunitní systém, takže je na místě zvýšená obezřetnost při kontaktu s alergeny, infekcemi nebo různými dráždivými látkami. Podorbné informace o atopickém akzému jsme sepsali na našem porálu.

Čistička vzduchu Vám konkrétně pomůže s úpravou prostředí doma - eliminuje obvyklé alergeny jako je prach, pyly, zvířecí alergeny, nežádoucí těkavé látky a jiné. Tím pádem působí čistička jako jedno z preventivních opatření u atopika.

S přáním všeho dobrého

Magdaléna Jaňurová

ProAlergiky.cz

 

Lukáš, 9. 5. 2020

Dobrý den, již několik let máme od Vás čističku vzduchu Winix WAC U450 a jsme s ní maximálně spokojeni. Aktuálně na trhu již tento model není dostupný. Ještě zvažujeme koupit další dvě čističky vzduchu Winix Zero Pro jako alternativu za předchozí model popř. poraďte jaký model zvolit. Dle popisu již tento model nemá dálkový ovladač oproti předchozímu modelu? Vzhledem ke koupi dvou kusů bych se také rád zeptal zda se dá čistička koupit výhledově v nějaké akci či nikoliv. Přeji krásný den a ať se daří. Lukáš K.

Tým Proalergiky.cz, 9. 5. 2020

Dobrý den,

jsme rádi, že jste s čističkou spokojen.

Všechny čističky, které máme eshopu uvedené skladem opravdu máme, jsme je schopní velmi rychle vyexpedovat.

Rozdílů oproti modelu WInix WAC U450 je více - Zero Pro má anvíc senzor pevných částic, dětskou pojsitku, časovač, noční režim nastavitelný manuálně. Chybí zde dálkový ovladač, jak jste sám psal, a je rozdíl ve filtrační soupravě, která je u modelu Zero Pro inovovaná.

Akce na čističky v dohledné době neplánujeme.

Pokud byste chtěl poradit s výběrem konkrétního modelu pro Vás, ozvěte se bnám, rádi Vám pomůžeme.

S přáním krásného dne

Magdaléna Jaňurová

ProAlergiky.cz

Katka, 23. 4. 2020

Dobrý den, zakoupili jsme čističku Winix Zero Pro. Nikde jsem se nedočetla, jestli má být čistička v provozu neustále, nebo se má pouštět třeba několikrát za den? např., když bude vzduch čistý ( předpokládám, že dle ukazatele LOW ) se má vypnout? Je to naše 1. čistička, tak nevím přesně, jak na to...Děkuji, hezké dny :-).

Tým Proalergiky.cz, 23. 4. 2020

Dobrý den, Katko,

čištění vzduchu je možné provádět buď po dobu přítomnosti lidí v místnosti, anebo klidně i nepřetržitě. Vaše čistička je vybavena automatickou regulací. Když se v interiéru nenachází žádné znečištění, čistička běží na nejnižší otáčky, má minimální spotřebu elektřiny a je téměř neslyšná. Jakmile senzor zaznamená zvýšenou koncetraci nežádoucích látek, svůj výkon zvýší, odfiltruje je a vrací se zpět do nejnižších otáček. Není nutné ji opakovaně vypínat. 

Krásné dny i Vám,

Magdaléna Jaňurová, ProAlergiky.cz

 

Ondřej , 15. 4. 2020

Dobrý den, Rozhodujeme se mezi Winix Zero a Ionic care Triton X6. Místnosti do 25m2, strop 2,5m. Alergie na pyly, prach a roztoče a mírné astma. Předem děkuji Ondřej

Tým Proalergiky.cz, 15. 4. 2020

Dobrý den, Ondřeji,

při pylové alergii je rozhodující rychlost čištění, aby alergik po vyvětrání v pylové sezoně vdechoval co nejméně pylů. Rychlé vyčištění těchto alergenů zajistí pouze čistička vzduchu vybavená ventilátorem a mikrofiltrem (HEPA nebo podobnou technologií). Tyto požadavky z uvedené dvojice splňuje pouze model Winix Zero Pro. Pro uvedený prostor je jeho vzduchový výkon zcela dostatečný (měl by být minimálně 250 m3/h). 

Pokud vás zároveň trápí alergie na roztoče, je potřeba se zaměřit nejen na úpravu vzduchu, ale i na snížení množství alergenů v posteli. Jako opatření číslo 1 doporučujeme protiroztočové povlaky

Kdybyste cokoli potřeboval dovysvětlit, neváhejte nás kontaktovat na chatu nebo infolince 541 212 450.

Přejeme hodně zdraví,

Michal, ProAlergiky.cz

Pavel, 11. 4. 2020

Dobrý den. Jakou deklarovanou životnost mají čističky vzduchu Winix? Jak je to s dostupností filtrů? Mají filtry nějakou expirační dobu? Děkuji.

Tým Proalergiky.cz, 11. 4. 2020

Dobrý den, Pavle,

čističky vzduchu Winix nemají životnost nijak časově omezenou. Aktuálně máme v nabídce filtry i k modelům, které jsou již dávno vyprodané. Předpokládáme, že to tak bude i v případě tohoto modelu Zero Pro.

Nové zabalené filtry nemají žádnou exspirační dobu, nepodléhají zkáze. Můžete je mít uložené ve skříni, dokud na ně nepřijde řada. 

V případě dalších nejasností jsme vám k dispozici na chatu nebo infolince 541 212 450.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz

Dominik, 25. 3. 2020

Dobrý den, uvažuji nad koupí této čističky vzduchu. Zajímalo by mne po jaké době se musí do ní kupovat ta nová sada filtrů. Koukal jsem, že stojí 1890,- tak abych je nemusel kupovat nějak často. Chceme čističku používat jen v menším obývacím pokoji cca 40m. Děkuji za odpověd.

Tým Proalergiky.cz, 25. 3. 2020

Dobrý den,

interval výměny filtrů závisí na provozu a prostředí, ve kterém se čistička nachází. Nejčastěji je to okolo 1 roku, ale je to opravdu velmi individuální, nelze říct konkrétně.

Přeji vše dobré

Magdaléna Jaňurová, ProAlergiky.cz

Veronika, 16. 3. 2020

Dobrý den, zajímalo by mě zda je sada filtrů do čističky vzduchu součástí balení či zda mám objednat k čističce vzduchu i tuto sadu. Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 16. 3. 2020

Dobrý den,

sada filtrů je součástí balení čističky, není tedy nutné sadu doobjednávat.

S přáním všeho dobrého

Magdaléna Jaňurová, ProAlergiky.cz

Markéta, 11. 10. 2019

Dobrý den.Jsem astmatik,alergik.Rozhoduji se mezi čističkou vzduchu Winix Zero Pro a Winix Zero. V čem je Zero Pro lepší,nebo je to jen nový model Zero. Děkuji

Tým Proalergiky.cz, 11. 10. 2019

Dobrý den Markéto,

rozdílů je mezi nimi několik.

Winix Zero Pro - vzduchový výkon 470 m3/h, senzor kvality vzduchu prachových částic i pachových látek, vylepšená filtrační soustava, inovovaná technologie Plasma Wawe, True HEPA filtr ošetřen antimikrobiální technologií CleanCel, AOC filtr s aktivním uhlím který lze až 3x omýt, vhodné do místností až 75 m2, pro alergiky 47 m2.

Winix Zero - vzduchový výkon 390 m3/h, senzor kvality vzduchu prachových částic, inovovaná technologie plasma Wawe, vhodné do místností  do 69 m2, pro alergiky 39 m2.

Pokud byste chtěla konkrétně poradit, ozvěte se nám, rádi Vám pomůžeme.

Magdaléna Jaňurová, ProAlergiky.cz

přidat příspěvek

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvacet-osm:

Vámi poskytnuté osobní údaje budou chráněny v souladu s našimi pravidly.

Sada filtrů T pro čističku Winix Zero Pro, Winix HR 1000, Winix Zero+

Sada filtrů T pro čističku Winix Zero Pro, Winix HR 1000, Winix Zero+

Filtrační sada T pro čističky Winix Zero Pro, Winix HR1000, Winix Zero+ obsahuje True HEPA filtr H13 a AOC filtr s aktivním uhlím. Možnost omývání.

Skladem
1 890 Kč
Předfiltr pro čističky vzduchu Winix Zero Pro, Zero+ a HR 1000

Předfiltr pro čističky vzduchu Winix Zero Pro, Zero+ a HR 1000

Náhradní omyvatelný plastový předfiltr.

na dotaz
399 Kč
541 212 450, 602 813 222
Pomůžeme vám s výběrem a objednávkou
Doporučeno odborníky
Vybíráme, ověřujeme, testujeme, spolupracujeme s lékaři
VYSOKÁ SPOKOJENOST
V nezávislém hodnocení zákazníků jsme získali certifikát
99 % zboží skladem
Rychlá expedice, doprava zdarma při nákupu nad 3000 Kč