úvod E-shop > Kosmetika, drogerie, opalování > Opalovací přípravky

Sluneční alergie

Silná ochrana před UV zářením, ale šetrná k citlivé pokožce

Při opalování citlivé pokožky je třeba dbát na správný výběr opalovacích přípravků. Ať už se jedná o atopický ekzém, sluneční alergii či alergii na chemické filtry. Atopický ekzém, alergie na chemické filtry, alergie na kosmetiku Při těchto potížích jsou vhodné přípravky obsahující minerální... více informací

Při opalování citlivé pokožky je třeba dbát na správný výběr opalovacích přípravků. Ať už se jedná o atopický ekzém, sluneční alergii či alergii na chemické filtry. Atopický ekzém, alergie na chemické filtry, alergie na kosmetiku Při těchto potížích jsou vhodné přípravky obsahující minerální (fyzikální) filtry. Tyto UV filtry působí jen na povrchu pokožky, kde odráží sluneční paprsky. Nejefektivnějšími a nejčastěji používanými fyzikálními filtry jsou oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Tyto látky nealergizují, proto jsou doporučovány zejména pro pokožku velmi malých dětí a pokožku s atopickým ekzémem. Obecně by opalovací přípravky měly být hypoalergenní – bez parfemace, barviv a konzervačních látek, aby atopickou nebo alergickou pokožku nedráždily. Neměly by narušovat ochrannou kožní bariéru, tj. odmašťovat. Preferujeme kosmetiku s vysokým ochranným faktorem.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii opalovací přípravky pro ekzém a alergii na slunce? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na opalovací přípravky pro ekzém a alergii na slunce více

Ochrana pokožky před škodlivým UV zářením u všech osob, při sluneční alergii a zvýšeně u dětí, světlovlasých, pacientů trpících alergií, užívajících některé léky a osob s kůží již poškozenou sluncem. Nesmíme podceňovat složení, kvalitu, stupeň poskytované ochrany proti UVA + UVB, typ kůže, prostředí a správné používání těchto prostředků (frekvenci aplikace a aplikované množství). Pro maximální ochranu je potřeba dodržovat rady dermatologů i jednotlivých výrobců – mazat se ve správných časových intervalech, nanášet odpovídající vrstvu přípravku a nepřekračovat délku pobytu na slunci.
MUDr. Daniela Kaňovská

 
 
Řazení dle:
  • Nejprodávanější
  • Cena
 

Zobrazit všechny produkty