Zákaznická linka 541 212 450

akce vánoce
Chcete si založit účet? Můžete tak učinit v posledním kroku objednávky. Nebo jen neznáte své heslo?
úvod E-shop   >   Články a recenze   >   Kam umístit a jak používat čističku vzduchu

Kam umístit a jak používat čističku vzduchu

Kam umístit a jak používat čističku vzduchu

Kam s ní a jak na ni? Čističku vzduchu můžete používat bez větších technických znalostí. V místnosti ji můžete umístit na různé místo. Aby však bylo čištění účinné, je vhodné znát několik jednoduchých pravidel.

Aby vzduch mohl proudit

Čističku je výhodné umístit po obvodu místnosti. Dobré je natočit ji tak, aby výfuk vzduchu, který se obvykle nachází v horní části přístroje, směřovat zhruba do středu místnosti. 

Čistička totiž pracuje s cirkulací vzduchu v místnosti. Proud vyfukovaného vzduchu by se měl dostat až na druhý konec místnosti, kde se odrazí a putuje zpět k čističce, přičemž s sebou bere nečistoty. Čistička si takto vlastně nahání nečistoty k sobě, aby je pohltila. 

Schéma cirkulace vzduchu během provozu čističky

Nad výfukovým otvorem by se tudíž neměla nacházet žádná překážka, například v podobě desky nějakého nábytku, která by bránila v rozhánění vzduchu po místnosti.

Automatický režim usnadňuje používání

Většina modelů čističek může stát přímo na podlaze. Pokud však má nějaký model nasávací otvor i zespodu, je lepší jej postavit na nějaký podstavec, aby nedocházelo k nasávání hrubých nečistot z podlahy a rychlejšímu zanášení filtrů. Výjimečně se objevují modely, které je možné pověsit na zeď. 

Čištění vzduchu je možné provádět buď po dobu přítomnosti lidí, anebo klidně i nepřetržitě. Většina čističek je dnes totiž vybavena automatickou regulací. Když se v interiéru nenachází žádné znečištění, čistička běží na nejnižší otáčky a má minimální spotřebu elektřiny. 

Čistička je přenosné zařízení. Dá se snadno přesouvat mezi místnostmi podle toho, kde se zrovna nacházejí ti, kdo čištění potřebují. 

Publikováno: 26. 9. 2019

Potřebujete poradit s výběrem produktu? Rádi vám pomůžeme.