úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Atopický ekzém > Recenze: Emolienční krém Exomega značky A-DERMA

Recenze: Emolienční krém Exomega značky A-DERMA

Vložte svůj článek

13. 5. 2015

Atopický ekzém

Nejprodávanější z e-shopu:
Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Největší nádrž 8 l, antibakteriální ochrana, hygrostat...

3990 Kč
Inhalátor<br/>Laica MD6026

Inhalátor
Laica MD6026

Ideální pro inhalaci Vincentky i léčiv. Nejlepší poměr cena/výkon.

1590 Kč
Pyžamová sada pro ekzematiky Dermaprotec

Pyžamová sada pro ekzematiky Dermaprotec

Zabraňuje škrábání. 100% bavlna. Speciální střih...

výhodná sada
579 Kč
Nejčtenější články:

Podívejme se dnes na zoubek jednomu z vysoce hydratačních krémů určených pro náročnou atopickou pokožku - A-DERMA Exomega D.E.F.I Emolienční krém. Je tento výrobek Laboratoří A-DERMA  skutečně tak účinný, s ohledem na vysoké nároky atopické kůže? Jak funguje?

Specifika atopické kůže

Abychom pochopili, proč je atopická kůže tak náročná, povězme si o ní nejprve pár slov. Atopická kůže se vyznačuje oslabením bariérové funkce kůže - v různé míře (individualita) chybějí lipidy vážící vodu – především tzv. ceramidy, které jsou jakýmsi „kožním těsněním". To má za následek jak vyšší ztráty vody, tak vyšší citlivost vůči pronikání alergenů, virů a bakterií do kůže. Atopická pokožka proto vyžaduje vysoce hydratační krémy, které zamezují ztrátě vody, a tím účinně posilují kožní bariéru.

Použití krému

Hydratačních krémů je na trhu celá řada, ale již méně je takových vysoce hydratačních (neboli emolienčních) krémů, které jsou vhodné právě pro atopickou pokožku. Jedním z takových krémů je právě přípravek A-DERMA Exomega D.E.F.I Emolienční krém. Krém je vhodný pro kojence, děti i dospělé a je vhodné jej používat nejen během vzplanutí atopického ekzému, a to jak ve stádiu červených pupínků a puchýřků, tak v době doznívání atopického ekzému (olupující se kůže, suchá a šupinkující se kůže), ale také jako prevenci před nadměrnými ztrátami vlhkosti kůže  -  v době klidových stádií atopického ekzému, kdy kůže je pouze sušší, ale nejsou na ní projevy atopického ekzému. Použití krému je vhodné zejména po koupání nebo sprchování, kdy dochází k vysoušení pokožky po kontaktu s vodou, případně s mýdlem či sprchovým gelem.

Hlavní ingredience

Na prvním místě zmiňme, že krém je bez parfemace a bez parabenů, neobsahuje barviva, což ho řadí mezi hypoalergenní výrobky. Z hlavních účinných látek v krému nalezneme:

  • extrakt z výhonků ovsa Rhealba® -  zklidňuje pokožku, zmírňuje její podráždění a působí proti podráždění, významně zmírňuje nepříjemný pocit svědění nebo pnutí kůže
  • vitamín B3 - stimuluje tvorbu ceramidů a tím brání vysoušení pokožky, hraje významnou roli v antibakteriální ochraně kůže
  • filaxerin® - sloučenina omega 6 mastných kyselin a originální aktivní látky 10 HDA. Tato sloučenina zvyšuje množství filagrinu v kůži; filagrin aktivuje tvorbu ceramidů, a tím zamezuje vysoušení kůže; nedostatek filagrinu též zvyšuje riziko vstupu alergenů, bakterií a virů do kůže
  • glycerin přispívá k hydrataci pokožky.

Krém pak obsahuje další běžné emolienční (tj. hydratační a zvláčňující) složky, které přispívají k celkovému hydratačnímu efektu krému. Dále krém obsahuje pomocné složky (emulgátory, aditiva, atd.), které jsou v souladu s hypoalergenní filozofií této kosmetiky.

Aplikace krému

Krém je balený v tubě s nevtíravým designem; krém se pohodlně dávkuje díky plastovému flip-top uzávěru, který je praktický a současně hygienický - uzávěr je od výrobce zatavený, takže máme po jeho zakoupení jistotu, že jsme jeho první uživatelé. Avšak, nejen po zakoupení, ale také po celou dobu používání krému se nemusíme obávat mikrobiálního znečištění krému – a to díky speciálnímu patentovanému hermeticky uzavřenému uzávěru. Tuto vlastnost balení krému ozřejmuje v názvu krému zkratka  D.E.F.I (Device for Exclusive Formula Integrity):


Speciální hermeticky uzavřený uzávěr krému A-DERMA ExomegaSpeciální hermeticky uzavřený uzávěr krému A-DERMA Exomega

Hydratační krém má nevtíravou, lehkou vůni po obsažených ingrediencích - vůně nezapře ovesný extrakt, který je jednou ze základních účinných složek krému. Konzistence krému je příjemně hutná, trochu hustší nežli tělové mléko, avšak nikoli těžká, mastná - krém se proto velice dobře roztírá.

Krém A-DERMA Exomega aplikovaný na ruceKrém A-DERMA Exomega aplikovaný na ruce

Vstřebání je rychlé a na pokožce nezůstávají žádné stopy ani pocit mastnoty. Na pokožce v akutním stádiu atopického ekzému ("živá místa" - poškrábání, atd.) může krém bezprostředně po nanesení lehce štípat – tento pocit po krátké chvilce odezní a krém zanechá na pokožce dlouhodobý pocit zvláčnění kůže. Podstatným efektem krému je také snížení nepříjemného pocitu pnutí kůže, a také zmírnění svědění kůže.

Výrobce uvádí v návodu, že krém by se měl v optimálním případě aplikovat dvakrát denně - lze jej však nanášet i vícekrát denně, podle pocitu a potřeby. Zmiňme na tomto místě jednu z atopických zásad nanášení hydratačního krému - lépe je nanášet jej v malé vrstvě častěji, třeba 3 - 4 x denně, nežli např. 1 x denně, zato v silné vrstvě. U tohoto krému postačí nanést skutečně malé množství k zajištění blahodárné hydratace.

Velikost balení a cena

Přípravek je k dostání v kamenných a internetových lékárnách v 200ml a 400ml balení za ceny okolo 350 Kč a 500 Kč.

Emolienční krémy jsou nezastupitelné v atopické léčebné praxi

Emolienční přípravky jsou považovány za standard v léčbě a prevenci atopického ekzému. Působí proti podráždění, takže při případném souběžném používání lokálních kortikosteroidů zvyšují účinek těchto kortikosteroidních léčiv. Emolienční krémy, jakým je i tento recenzovaný A-DERMA Exomega D.E.F.I Emolienční krém, pomáhá tedy snížit spotřebu kortikosteroidních mastí na úplné minimum. Pakliže se tedy chcete použití kortikosteroidních mastí vyhnout, případně je omezit co nejvíce, sáhněte po tomto vysoce emolienčního krému s účinkem proti svědění a podráždění. 

Dermatologické oddělení nemocnice v Toulouse provádělo průzkum účinnosti přípravků A-DERMA Exomega  - cílem této studie bylo zhodnotit účinnost a dopad na kvalitu života dětí s atopickým ekzémem. Studie měla dvě paralelní skupiny, zahrnující děti ve věku od 6 měsíců do 12 let (celkem 76 dětí), s mírnou a středně těžkou atopickou dermatitidou. Jedna skupina byla ošetřována Exomegou dvakrát denně po dobu 2 měsíců, druhá skupina tímto mazána nebyla. Po 2 měsících podrobné vyhodnocení ukázalo významný ústup suchosti kůže a svědění - a tím pádem také zlepšení kvality života dětí - u skupiny, která byla promazávána přípravkem Exomega.

Doporučení portálu ProAlergiky.cz

A-DERMA Exomega D.E.F.I Emolienční krém je vhodný pro všechny fáze atopického ekzému, ale i pro velmi suchou pokožku. I když je snášenlivost kosmetických přípravků zejména u atopické kůže ryze individuální, patří tento krém mezi velmi kvalitní přípravky a stojí za to ho vyzkoušet doslova na vlastní kůži.

Komentáře ke článku

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související produkty z e-shopu
Body s přetahovacím rukávem

Doporučujeme. Ideální na jízdu autem, sledování televize a další činnosti, kdy nejsou ručky zaměstnané a dítě má tendenci se škrábat.

Sada polštář + přikrývka Eczematic

Cenově zvýhodněná sada polštáře a přikrývky Eczematic.

Punčocháče s kšandami, 100% bavlna

Ve velikostech 60, 70 a 80, v různých barvách. Kvalitní bavlněné punčocháče pro nejmenší, kšandy skvěle drží.

Eucerin AtopiControl - zklidňující tělové mléko s 12% Omega

Tělové mléko bez urey pro každodenní péči o suchou, zarudlou a svědící pokožku. Vhodné i pro kojence

Související články
UV filtry a ochranné faktory v opalovacích přípravcích
UV filtry a ochranné faktory v opalovacích přípravcích

Přípravky sluneční ochrany obsahují látky, které pohlcují, odrážejí nebo rozptylují...

Jak předcházet vysušování pokožky nejen při atopickém ekzému
Jak předcházet vysušování pokožky nejen při atopickém ekzému

Nadměrné vysušování pokožky je nepříjemné nejen pro atopiky. Poctivé používání...

Nízká vlhkost vzduchu v interiéru – co na ni funguje
Nízká vlhkost vzduchu v interiéru – co na ni funguje

Nízká vlhkost vzduchu se často objevuje v bytech, kancelářích, školách i v dalších...

Atopická pokožka v zimě: Jak volit kosmetické přípravky
Atopická pokožka v zimě: Jak volit kosmetické přípravky

Co hrozí atopické pokožce v zimním období? Jaké druhy kosmetiky volit a proč? Plus...

Zvýšené protilátky zvané imunoglobuliny E jsou klíčovým důkazem alergie
Zvýšené protilátky zvané imunoglobuliny E jsou klíčovým důkazem alergie

„Alergie se potvrdila, protože máte zvýšené IgE,“ můžete slyšet od lékaře. Co...