Infolinka 541 212 450



Toxoalergický exantém, reakce na Augmentin

Otázka:

Dobrý den, byla jsem hospitalizována s toxoalergickým exantémem. Lékaři mi řekli, že je to pravděpodobně reakce na ampicilin v Augmentinu, který jsem předtím brala. Protože jsem ale souběžně brala Macmiror vaginálně a codein oreálně, nemohou vyloučit, že alergii způsobily i tyto léky a proto mi doporučili se jim již vyhýbat. Chtěla jsem se zeptat,zdali existuje test, který by zjistil, na které z těchto léčiv tedy jsem opravdu alergická - ampicilin, codein nebo Nifuratel. Velmi Vám děkuji za odpověď.

Tazatel:

Eva

Odpověd:

Dobrý den. Testy které máme k dispozici nejsou zcela spolehlivé a nemůžeme vyloučit falešnou negativitu testu. Je možné provést provokační test za hospitalizace ( pacientovi se podá lék a sleduje se zda má potíže) . V daném případě mi připadá jako nejvýhodnějším se vyhnout všemu. Ampicilin je ale příčinou podobných obítží velice často MUDr. Tomáš Rohovský