Infolinka 541 212 450Alergie na laktózu a léky proti alergii

Otázka:

Dobrý den,je mi 23 let a cca ve 13 mi zjistili alergii na laktózu. Aby toho nebylo málo, tak mi minulý týden zjistili alergii ještě takřka na vše (pyly,kočka,pes,roztoče,prach atd...) Paní doktorce na alergologii jsem hlásila,že již trpím s lakózou,ale přesto mi napsala Aerius 5 mg, že to mají všechny léky na alergie,že to brát musím. Tak se chci zeptat jestli je to opravdu tak a žádné léky bez laktózy nejsou,abych je mohla normálně brát. Děkuji za odpověď

Tazatel:

Veronika

Odpověd:

Dobrý den, Veroniko,

jestli je to tak, Vaše lékařka se mýlí. Existuje několik protialergických léků, ve kterých laktóza není. V první řadě jsou to tekuté formy antihistaminik, jako je Claritine sirup, Zyrtec kapky nebo Xyzal sirup. Dokonce i Aerius existuje v tekuté verzi. Některá antihistaminika nejnovější generace (Xados, Ewofex) dokonce neobsahují laktózu, i když jsou v tabletách.

Paní doktorka určitě bude schopna najít lék vhodný pro Vás. Nicméně pokud Vaše nesnášenlivost laktózy není silná, pak by Vám jedna laktózová tabletka denně nemusela způsobit žádné obtíže. :-)

Ať se Vám daří,

Michal, ProAlergiky.cz