Infolinka 541 212 450Užívání vakcín proti alergii Staloral po přestávce

Otázka:

Dobrý den! Mám syna, který již dva roky bere pravidelně Staloral, 2x týdně 4 kapky. Nyní bere antibiotika, paní doktorka mi řekla, že mám Staloral vynechat a pokud ho nebere více než dva týdne, tak opět začít postupně. Na začátku léčby jsem měli dvě lahvičky - modrou a fialovu, tou modrou jsme začínali. Nyní mi bylo řečeno, že mám začít až tou fialovou, a postupně to zvýšit, ale nějak jsem to nepochopila. Jestli mu mám dát první den 1 kapku, další den 2 kapky, třetí den 3 kapky a čtvrtý den 4 kapky a pak už dvakrát týdně. Velmi děkuji za odpověď- Eva Kuntová

Tazatel:

Eva Kuntová

Odpověd:

Dobrý den, paní Kuntová,

ano, lahvička se světle modrým víčkem se užívá pouze jednou na začátku léčby a už se k ní nevracíte ani v případě krátkodobého přerušení léčby.

Takže skutečně užíváte fialovou lahvičku a postupně s každou aplikací vždy o jednu nebo dvě kapky (stisknutí pumpičky) zvyšujete dávku, až se dostanete na předepsanou maximální dávku. Kapky se standardně užívají třikrát týdně (pokud Vám alergolog nedoporučil jiné dávkování), což platí i pro tento "najížděcí" postup. 

Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz