Infolinka 541 212 450Čistička vzduchu do prašného bytu s kočkou

Otázka:

Dobrý den, uvažuji o koupi čističky vzduchu. Mám alergie na pyly, prach, peří, roztoče, plísně, psy a kočky. Doma kočku máme a tak nám poletuje doma sem tam nějaký ten chlup (kočka je krátkosrstá bez podsady, takže to zase tak hrozné není) i je tam celkově docela prašno. Letos mi začaly obtíže cca před 14 dny (kýchání, rýma, svědění očí) a nejhorší je to vždy doma. Můj pokoj má 20 m2, výška stropů 2,9 m. Čističku bych chtěla přemisťovat mezi místnostmi – všechny zhruba stejně velké. Zatím se mi nejvíce líbila čistička Airbi Pure, ale to je spíše díky vzhledu. Nevím, jestli by nebylo lepší pořídit nějakou s předfiltrem? Prosím o radu, která čistička by pro mne byla vhodná. Moc děkuji za odpověď  

Tazatel:

Petra

Odpověd:

Dobrý den, Petro,

do pokoje, který má Vámi udané rozměry, potřebujete čističku vzduchu se vzduchovým výkonem alespoň 232 m3/h. Pokud v daném pokoji i spíte a jste citlivá na zvuk, je lepší si k výkonu přidat ještě nějakou rezervu. Větší a výkonnější čístičky jsou totiž na nízké otáčky často překvapivě tišší než slabší stroje.

Doporučuji tedy vybírat mezi čističkami Sinclair SP300A a Winix U300. Předfiltr je, zvláště u chovatelů domácích zvířat, docela užitečný, protože chrání čističku před zahlcením většími nečistotami, jako jsou chlupy, vlasy či peří. Obě zmíněné čističky předfiltr mají.

Winix je modernější, jednodušší na ovládání a má podstatně nižší spotřebu elektřiny. Proto je taky dražší než Sinclair.

Airbi Pure, která se Vám líbila, bohužel předfiltr nemá. Má ještě malinko vyšší vzduchový výkon než výše uvedené modely, ale také má podstatně vyšší náklady na náhradní filtry. Pokud si nebudete čímkoli jistá, kontaktujte produktové poradce přímo v e-shopu.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz