Infolinka 541 212 450Prenosny kyslikovy koncentrator s funkciou ionizacie

Otázka:

Dobry den , rada by som sa spytala na vas nazor na prenosny kyslikovy koncentrator s funkciou ionizacie. Nasla som vela produktov ktore sluzia na koncentraciu kyslika vo velkych percentach ale taktiez som nasla zopar ( velmi malo z nich ) ktore ponukali moznost zapnutia funkcie na tvorbu zapornych ionov spolu s kyslikom , kedze som ich nasla velmi malo tak som trosku skepticka a zaujima ma nazor odbornika , dakujem

Tazatel:

Jim

Odpověd:

Dobrý den, Jim,

z pohledu léčby alergie a ekzému nejsou tyto přístroje zajímavé. Jejich využití má smysl při těžkém astmatu, kdy pacient může mít nedostatek kyslíku.

Generátor záporných iontů (ionizátor) je malé elektrické zařízení, kterým se dá vybavit téměř jakýkoli elektrický spotřebič. Jeho přínos by měl být v tom, že osvěžuje vzduch a snižuje prašnost v místnosti. Některé zdroje uvádějí, že vzduch bohatší na záporné ionty zvyšuje efektivitu dýchání, ale to zatím nebylo věrohodně doloženo.

Pro důkladnější odstranění prachu a alergenů jsou ale vhodnější čističky vzduchu než pouhé ionizátory. Záleží na tom, jaký zdravotní problém řešíte.

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz / PreAlergikov.sk