Infolinka 541 212 450



Vyrážka po vakcíně Phostal

Otázka:

Dobrý den, mám alergii i atopický ekzém a lékař mi doporučil vakcíny Phostal. Jenže po vakcínách se mi začali dělat vyrážky v hlavě, na krku a trochu i na zádech. Netušila jsem, že je to z toho. Myslela jsem si, jestli třeba nemám vši. Vši to nebyli, protože svědění mě nepřechází dodnes a to už vakcínu, kterou jsem brala naposled, byla před 14ti dny. Lékař mi léčbu vakcínami po 3 dávkách ukončil ale pupínky nemizí a dost to svědí. Proto bych se chtěla zeptat, jestli je to opravdu z toho a co by mi na to mohlo pomoci, nevím si rady. Moc děkuji za odpověď.

Tazatel:

Aneta

Odpověd:

Dobrý den,

takováto reakce není právě obvyklá, nicméně možná určitě ano. O dalším postupu je třeba se poradit s ošetřujícím lékařem, nevím, jakou konkrétní medikaci máte. Pro zklidnění pokožky hlavy při alergickým reakcím se osvědčil šampon Nizoral, ale jako u většiny kožních problémů je snášenlivost individuální a opravdu těžko soudit, jestli vám pomůže.

Hezký den

Dana Štěpánková