Infolinka 541 212 450Okamžitá pomoci při chladové alergii

Otázka:

Dobrý den, je mi 37 let a domnívám se, že mám alergii na chlad - tedy změnu teploty. projevuje se to, když je například chladnější ráno a otepluje se, nebo je večer teplo a začíná se ochlazovat. Začne mě nesnesitelně svědit kůže - intenzita jde až do momentů, kdy mám pocit, že omdlím (což považuji za reakci mozku na nějakou mez snesitelnosti, ne projev alergie). Pak je kůže rudá, bez vyrážky, když se poškrábu, zůstávají tam modřiny. Chránit se oděvem nefunguje, protože právě kontakt těla s oděvem je v tu chvíli úplně k nesnesení. Existuje prosím nějaká okamžitá pomoc. Děkuji za pochopení, že nechci do sebe rvát chemii pravidelně (ideálně přírodní léky). Nebo zda jsou nějaké krémy či funguje něco ve smyslu Zyrtek. Děkuji Vám moc za radu. Nějak se mi nedaří ji nikde získat. Děkuji. Petra

Tazatel:

Petra

Odpověd:

Dobrý den, Petro,

pokud jsou vaše potíže opravdu alergického původu, což by vám mělo potvrdit vyšetření u alergologa, pak okamžitou pomocí zůstávají nejspíš jen protialergické léky nazývané antihistaminika. Do této skupiny patří i vámi uvedený Zyrtec. Je jich spousta, přičemž některé novější jsou jen na předpis. Jsou vhodné, pokud vás svědí velká plocha kůže nebo když se přidají i mdloby a celková slabost.

Kdyby vás svědila jen malá část, je možné používat lokální antihistaminika v podobě gelu, jako jsou například Fenistil gel nebo Psilo balsam. 

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz