Infolinka 541 212 450Alergie na vlastního psa – jaká jsou rizika

Otázka:

Dobry den,jsem silny alergik a astmatik,leky uzivam.Mimo jine mam alergii potvrzenou z krve i na psa a to 0,96 trida II.Mame doma cisticku vzduchu a dalsi opatreni.Manzelka chce detem poridit pejska,hladkosrsteho jezevcika.Jake mate prosim zkusenosti s alergikem jako ja,kdyz bude sdilet byt s pejskem.Vim o kosmetice pro zvirata,opravdu to pomuze??Nezhorsi se mi zdravotni stav?A co zvireci sliny,vymesky?Dekuji za nazor.

Tazatel:

Michal

Odpověd:

Dobrý den, Michale,

bohužel se nedá předem spolehlivě odhadnout, jak na alergeny konkrétního psa zareagujete. Riziko, že se vám při kontaktu s pořízeným psem zhorší zdravotní stav, je ale vzhledem ke střední intenzitě vaší alergie vysoké. Toto riziko se vztahuje na všechny rasy, protože rozdíly v jejich alergenicitě nejsou velké. 

Samozřejmě by vám pomáhalo používání čističky vzduchu společně s přípravkem, jako je Petal Cleanse D na odstraňování alergenů ze psů. Tyto přípravky citelně snižují množství alergenů, které pak zvíře šíří po domácnosti. Ale jak správně naznačujete, alergeny se také vyskytují ve slinách, moči a výměšcích žláz zvířete. Musel byste se stejně raději vyhýbat tělesnému kontaktu se psem, což by nejspíš bylo těžké pro obě strany.

Takže já spíše doporučuji pejska nepořizovat.

Ať se vám daří,

Michal, ProAlergiky.cz