Infolinka 541 212 450Čistička vzduchu při alergii na kočku

Otázka:

Dobrý den, mám doma 4 mesiční kočku a mám na ní alergii projevující se dušností a kašlem. Kočku nepouštím do ložnice, ale přítelkyně se sní hodně mazlí a tím pádem přenáší alergeny i do ložnice. To znamená, že ráno sípu a kašlu, ale během hodiny dvě už je to dobré. Začali jsme použivat Petal Cleanse/C, ale změnu zatím nepocituji. Prý čistička vzduchu pomůže. Chci se ale zeptat, zda-li HEPA filtr opravdu funguje a jakou zvolit. Cenové rozmezí max 7000. Pokud by podle Vás stačila levnější tím lépe.

Tazatel:

Jakub

Odpověd:

Dobrý den, Jakube,

kočičí alergeny jsou drobné a lepivé, proto se velmi snadno šíří nejen na oblečení, ale na všech předmětech, se kterými kočka přišla do styku. Z nábytku, koberců, zdí a dalšího vybavení se snadno dostávají do vzduchu, kde vás nadále obtěžují. 

Petal Cleanse pomůže snížit množství alergenů u zdroje, tedy přímo na kočce, avšak věci, se kterými byla dříve v kontaktu, zůstávají kontaminované. Rady pro efektivní úklid alergenů najdete v našem článku Jak se vyhnout zvířecím alergenům.

Čistička vzduchu je schopna účinně řešit následky, tedy alergeny poletující ve vzduchu. Tyto alergeny nejlépe zachycuje vámi zmíněný HEPA filtr, případně mikrofiltr využívající jinou technologii. Všechny čističky s takovým mikrofiltrem a ventilátorem jsou schopny odstraňovat kočičí alergeny. 

Čističku vzduchu je potřeba vybírat především podle velikosti místnosti, ve které bude umístěna. Jednotlivé modely se totiž velmi liší svým výkonem. Například čistička vzduchu Winix Zero za 5990 Kč patří mezi aktuálně nejprodávanější a cenově nejvýhodnější modely a je vhodná do místnosti až 39 m2 (pro použití při alergii). Pokud je vaše místnost menší, lze se s cenou dostat ještě níže. S výběrem konkrétního modelu odpovídajícího vašim potřebám vám rádi poradí naši produktoví specialisté na zákaznické lince e-shopu 541 212 450 nebo 602 813 222. 

Mějte se hezky,

Michal, ProAlergiky.cz