Infolinka 541 212 450Bolest v krku jako příznak alergie?

Otázka:

Dobrý den, jsem těhotná a alergii. Začalo mě bolet v krku, ale není to tak strašné, může to být z alergie? Před 14 dni jsem skončila léčbu s antibiotiky, měla jsem bakteriální zánět v dutinach a kašel. Podle doktorky jsem už zdravá, ale začalo mě zase pobolívat v krku, tak nechci zase lézt mezi nemocný. Je možné nějaké léky na alergii brát i v těhotenství? Nebo něco na tu bolest v krku? Děkuji Müllerová

Tazatel:

Marie M.

Odpověd:

Dobrý den, Marie,

po skončené léčbě angíny pomocí antibiotik se skutečně nadále může objevovat bolest v krku. Nicméně i při probíhající alergii, například na pyly, může bolet v krku – vizte náš starší dotaz Zarudnutí, bolest a škrábání v krku - alergie, nebo angína?.

Ohledně protialergických léků se prosím poraďte se svým alergologem, některé lze užívat i v těhotenství. Jako pomoc od bolesti v krku můžete zkusit například kloktání solného roztoku nebo minerální vody vhodné pro léčbu dýchacích cest (Bílinská, Vincentka), případně běžně prodávané antiseptické spreje či pastilky. Pokud by se stav krku nezlepšoval, obraťte se opět na svého praktického lékaře nebo ORL. 

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz