Infolinka 541 212 450Hodnoty IgM u mléka a ECP

Otázka:

Dobrý den, mám několik let alergii na mléko, sóju a vaj. bílek. Letos při testování mi vyšlo všechno v normě IgE, IgA a IgG Krom IgM kdy mi u mléka vyšlo 1,27 a ECP 46,80 Můžete mi prosím říct co to znamená a zdá je nějaká šance na vyléčení z alergie ? Děkuji Na shledanou

Tazatel:

Miša

Odpověd:

Dobrý den, Míšo,

výsledky testu by vám měl v první řadě vysvětlit lékař, kterému jste za testování přímo nebo prostřednictvím své zdravotní pojišťovny zaplatila. Pravděpodobně by vám řekl, že hodnoty protilátek typu IgM proti potravinám nemají žádnou vypovídací hodnotu. Tím pádem se na vaší dietě nic nemění, tedy pokud byla stanovena na základě protilátek typu IgE, nejlépe u alergologa.

Zvýšené ECP souvisí s probíhající dlouhodobou potravinovou alergií. Je jedním z obecných důkazů alergie a objevuje se často u astmatiků a atopiků.

Alergie se může kdykoli během života projevit a stejně tak může kdykoli ustoupit. Do značné míry za ní stojí genetické předpoklady, tudíž je bohužel malá šance se jí nadobro a zcela zbavit. U potravinové alergie je nejúčinnějším lékem zatím stále dieta. 

Mějte se pěkně,

Michal, ProAlergiky.cz