Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 1093

Dobrý den, potřebovala bych poradit s alergií na léky snižující teplotu. Asi před 2 lety mi po užití Paralenu vyrazila nesvědící vyrážka na hrudi, břiše a krku. Od té doby zkouším jiná farmaceutika, jako Anopyrin, Panadol nebo Nurofen, ale po všech nastala stejná reakce. Kromě zarudnutí kůže se jiné problémy neobjevily, tak nevím, jestli to mám ignorovat, nebo jestli se to časem nemůže stát nebezpečné? Může to mít souvislost s mou alergií na kočky a včelí bodnutí? Děkuji za odpověď.

Zuzana V.

Odpověď

Dobrý den, současná přecitlivělost na paracetamol (panadol, paralen) a kyselinou acetylsalicylovou (anopyrin) a NSAF (Nurofen) se vyskytuje pouze v 5 % případů. Vyzkoušel bych Movalis a Aulin - u nich je pravděpodobnost nižší. Bylo by je vhodné před tím ale natestovat. V každém případě je však nutné vyšetření na alergologii, protože reakce se mohou zhoršovat. Jednoznačná souvislost mezi alergií na léky, hmyz a kočku není. MUDr. Tomáš Rohovský

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Alergie na penicilin a další antibiotika
Alergie na kyselinu acetylsalicylovou neboli aspirin a další nesteroidní protizánětlivé léky
Fotoalergická a fototoxická dermatitida

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 2 dny
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník před 3 dny