Dobrý den, je mi 25 let a od malička mám ekzém. Poslední 4 roky je ve výborném stavu (jen občas sušší pokožka). Bohužel se ale objevilo astma a malá celoroční rýma, které prý s ekzémem souvisí. Užívám Singulair, Alvesco, Xyzal a Tafen. Podle testů jsem mírně alergická na prach, roztoče, peří. V jídle se neomezuji, takže by neměli být žádné potravinové alergie. Astma se projevuje v podobě pokašlávání, při nemoci se pak kašle hůře zbavuji (bez Alvesca). Rádi bychom s manželem založili rodinu, ale mám strach užívat tyto léky. Myslím si, že bych bez nich po dobu těhotenství vydržela. Doktor mi je ale nevysadil. Je vhodné je vysadit alespoň na první tři měsíce těhotenství a pak léčbu zahájit dále? Mám obavy hodně z Tafenu, neboť je v letáku upozornění, že pokud je matky berou v těhotenství, mají být pak jejich děti sledovány. Je pro plod horší užívání Tafenu nebo občasné užívání např. Olynthu? Děkuji za odpovědi
Dotaz 1258
13. 4. 2007
Astma
Jitka Konečná
Související dotazy v poradně
Alergická reakce po vstupu do staré dřevěné chaty u astmatika a alergika
Alergické reakce na nové i vyprané prádlo při astmatu
Alergie na Asmanex
Alergie, astma a problém najít práci
Související články
Produkty, které pomáhají
3890 Kč před slevou
2890 Kč
>5 ks
Porovnat
8490 Kč před slevou
6990 Kč
>5 ks
Porovnat
Související články
Ověřeno našimi zákazníky
Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece
„vse probehlov poradku“
- moznost konzultace
Ověřený zákazník před 2 dny
- Rychle jednání.
Ověřený zákazník před 4 dny
„Všechno na jedničku, objednávka vyřízena rychle a čistička super.“
Ověřený zákazník před 6 dny