Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 1832

Dobrý den, je prosím možné aby po alergické reakci na Penbene v prosinci loňského roku (reakce začla vysokou teplotou, za tři dny svědění, červené fleky)u mě probíhaly neurčité příznaky jako téměř neustále zvýšené teploty(max.37.5, zimnice nebo horkost,občas rudé oči, svědění a pálení (rudnutí) uší, sem tam drobná svědivá vyrážka,bolest v krku,velká únava.Alergička jsem od 14 let a v době, kdy mi alergie začínala jsem si stejně jako nyní připadala neustále nemocná,dle sedimentace jsem ale nyní v pořádku.Připadá mi, jako bych si nějak narušila imunitní systém a nevím co s tím.Jaké si mám vyžádat odběry,nebo co by mi mohlo pomoct.Hlavně ta teplota mi není příjemná a může vlastně být teplota projev alergie? Děkuji za odpověď.

Lenka Řezníčková

Odpověď

Dobrý den. Tento stav vzhledem k časovému odstupu nemůže být pozdní alergickou reakci na penebene. Doporučil bych Vám vyšetření na imunologiii a infekčním. Normální sedimetace ještě nevvylučuje možnost tzv fokálního infektu. MUDr. Tomáš Rohovský

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • skvělá cena
  • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník včera
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 9 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 12 dny