Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 1862

Dobrý den, před třemi měsíci se u mne objevila alergická reakce na antibiotika. Na tu jsem dostala prednison a zodac. Od té doby mám másledující problém: Po každém teplém jídle mi na obličeji a v dekoltu naskáčou rudé skvrny, které se posléze slijí v jednu a zmizí. Pokud sním to samé jídlo studené nic se neděje. Můžete mi prosím napsat o co se jedná?

Květa

Odpověď

Dobrý den. Pravděpodobně se jendá o tzv. cholinerní urtiku. Je nutné se vyvarovat provokačnímu faktoru. Mohou napomoci antihistaminika např xyzal lxl. MUDr. Tomáš Rohovský

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Rychlé dodání. Přestože celá sada nebyla skladem a byla dostupná až za 2 týdny, byla přednostně dodána alespoň část sady, kterou jsme mohli velmi rychle použít.“
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 4 dny
„Určitě všem doporučuji!!!“
  • Určitě musím vyzdvihnout ochotu zaměstnanců!!! Ve všem mi poradili a byli velice příjemní a milí.
Ověřený zákazník před 5 dny