Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 2234

Dobrý den, začala jsem chodit na alergologii s tím, že mám celoroční rýmu, napsala mi léky jako analergin a nosní kapky. Před tím mi však ze stěrů z krku zjistili streptokoka a dostala jsem na přeléčení antibiotikaA Augmentin. Ty jsem před dvěma dny dobrala. Analergin beru stále (asi 14 dní) 1 tabletu denně. Jenže po dobrání antibiotik jsem dostala takovou vyrážku po celem těle. Svědí. Nejprve jsem ji měla jen na stehne, na bocích a na ramenech a mírně na prsou. Na druhý den se mi zhoršila a mám ji téměř po celém těle mimo obličeje a lítek. Vypadá to jako kopřivka. Myslíte, že by to mohla být ještě reakce na antibiotika nebo na ten analergen? Děkuji Vám

Vendula Otisková

Odpověď

Dobrý den, reakce na Augmentin v tomto časovém odstupu je málo pravděpodobná, nejspíše se jedná o reakci na nějaký jiný alergen, nejspíše potravinu. Hezký den MUDr. Tomáš Rohovský

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 3 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 4 dny
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 9 dny