Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Alergie na acylpyrin

Dobrý den. Mám podobný problém jako p. Fleková - dotaz ze 6.2. 2013.Od mala mám alergii na acylpyrin. Bohužel patřím k úrazovým typům, nevyhnuly se mi i nějaké operace, po kt. se mi alergie asi zhoršily. Už jsem vyzkoušela všechny možné léky proti bolesti a zánětům, mazací gely i krémy - Vámi doporučovaný Nimesil však alergen obsahuje také. Paralen mohu, mažu heparoidovou mast, ale bojím se, že mě mohou potkat i stavy, kdy to bude slabé. Reaguji osypáním v krku, při horší reakci pak zhoršeným dýcháním, slabostí, zimnicí. Clarytin a calcium mám od alergoložky,to zabírá - cca do 1/4 hod se to zlepší, ale celý stav trvá až 1 hod, než to celé přejde. V nemocnici po operaci jsem se "jen" osypala. Zajímavé je, že mi vyšla alergie jedině na nějakou plíseň a na čistou kys. salycilovou NE. Pomeranče a jahody jsem jídala bez reakcí, radši jsem je vynechala. Otec má alergii jen na jahody, i přes ruce při pletí, jinak vůbec nic. Existuje prosím jiný typ léku proti bolesti, který mohu? nebo už je lepší brát cokoli a k tomu antihistaminikum? děkuji.

Iva

Odpověď

Dobrý den,

v podstatě pro Vás platí doporučení, které jsem psala ve vámi zmiňované odpovědi, kromě toho, že vy můžete užívat Paracetamol.

Nerozumím ve vaší odpovědi větě - "Nimesil však alergen obsahuje také" - znamená to, že u Vás po užití Nimesilu také došlo k alergické reakci?

V každém případě byste kromě Paracetamolu mohla užít Tramal.

To, že alergie na kyselinu salycilovou nebyla potvrzena v testech, není důležité, naopak dochází k tomu často. Tento typ alergie probíhá jinými imunologickými reakcemi, než těmi, které jsme schopni zachytit v testech. Důležité je, zda po kontaktu s konkrétním alergenem dochází k alergické reakci.

S pozdravem MUDr. Lenka Mišunová

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Rychlé dodání, kulantní jednání (mnou původně objednaný nesprávný rozměr obchod promptně vyřídil).“
Ověřený zákazník před 6 dny
„O.K. doporučuji.“
  • Kvalitní zboží.
  • Rychlé dodání.
Ověřený zákazník před 9 dny
„Nemám co vytknout vše proběhlo na jedničku 1* spokojenost.“
Ověřený zákazník před 16 dny