Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Alergie na acylpyrin

Dobrý den. Mám podobný problém jako p. Fleková - dotaz ze 6.2. 2013.Od mala mám alergii na acylpyrin. Bohužel patřím k úrazovým typům, nevyhnuly se mi i nějaké operace, po kt. se mi alergie asi zhoršily. Už jsem vyzkoušela všechny možné léky proti bolesti a zánětům, mazací gely i krémy - Vámi doporučovaný Nimesil však alergen obsahuje také. Paralen mohu, mažu heparoidovou mast, ale bojím se, že mě mohou potkat i stavy, kdy to bude slabé. Reaguji osypáním v krku, při horší reakci pak zhoršeným dýcháním, slabostí, zimnicí. Clarytin a calcium mám od alergoložky,to zabírá - cca do 1/4 hod se to zlepší, ale celý stav trvá až 1 hod, než to celé přejde. V nemocnici po operaci jsem se "jen" osypala. Zajímavé je, že mi vyšla alergie jedině na nějakou plíseň a na čistou kys. salycilovou NE. Pomeranče a jahody jsem jídala bez reakcí, radši jsem je vynechala. Otec má alergii jen na jahody, i přes ruce při pletí, jinak vůbec nic. Existuje prosím jiný typ léku proti bolesti, který mohu? nebo už je lepší brát cokoli a k tomu antihistaminikum? děkuji.

Iva

Odpověď

Dobrý den,

v podstatě pro Vás platí doporučení, které jsem psala ve vámi zmiňované odpovědi, kromě toho, že vy můžete užívat Paracetamol.

Nerozumím ve vaší odpovědi větě - "Nimesil však alergen obsahuje také" - znamená to, že u Vás po užití Nimesilu také došlo k alergické reakci?

V každém případě byste kromě Paracetamolu mohla užít Tramal.

To, že alergie na kyselinu salycilovou nebyla potvrzena v testech, není důležité, naopak dochází k tomu často. Tento typ alergie probíhá jinými imunologickými reakcemi, než těmi, které jsme schopni zachytit v testech. Důležité je, zda po kontaktu s konkrétním alergenem dochází k alergické reakci.

S pozdravem MUDr. Lenka Mišunová

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

98 % zákazníků doporučuje náš obchod z 1164 recenzí

Zobrazit všechna hodnocení
„Vše probíhalo naprosto bez problémů“
Ověřený zákazník před 8 hodinami
  • dobrá orientace na shopu
  • popsaný produkt
  • lehce jsem zjistil informace
  • návod k produktu ke stažení
Ověřený zákazník před 9 hodinami
„Obchod doporučuji, nakupovat zde budu i v budoucnosti“
  • Přiměřené ceny a dobrá dodací lhůta
Ověřený zákazník před 2 dny