Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Vyrážka při užívání nosního spreje s kortikoidy

zdravim, mam stipance na rukách a nohách, alebo vyrázky (vyzerá to ako stipance od komára) a rád by som vedel ako postupovat. Jediný liek co uzívam je Nasofan. Ten som uz dnes rano vysadil pretoze som sa v pribalovom letaku docital ze vyrazky su jednym z neziaducich ucinkov aj ked ten sprej pouzivam uz 2. tyzden a az teraz som nieco spozoroval. Potreboval by som vediet ci teraz ist s tymto problemom na alergologiu alebo na kozne. Mozte mi poradit? Tie stipance, vyrazky ma dost svrbia. Mozem poslat aj foto

tomas

Odpověď

Dobrý den, Tomáši,

u některých lidí se může objevit alergická reakce na kortikoidy, které jsou hlavní účinnou látkou ve spreji Nasofan. Tato reakce může mít i podobu vyrážky. Doporučuji Vám navštívit toho lékaře, který Vám tento lék předepsal - pravděpodobně alergolog.

A kdyby vyrážka nesouvisela s tímto lékem, na alergologii by Vám měli pomoci.

Mějte se dobře,

Michal, ProAlergiky.cz

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 11 hodinami
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník včera
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 7 dny