Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Neustálé pálení kůže - vysoké hodnoty Ige, zvýšený počet bazofilů, monocytů, histaminová intolerance, alergie na léky

Krásny deň, Veľmi by som potrebovala poradiť, čo sa týka neustáleho pálenia kože a obsypávania.Z krvných testov som mala vysoké Ige, zvýšený počet bazofilov,monocytov, bola mi zistená histaminová intolerancia .Mám aj silné liekové alergie. Naposledy moje telo reagovalo na liek na srdce multaq a zinnat. Menili mi už snáď všetky možné antihistaminiká,všetko bez účinku a najnovšie mi nasadili fixit 180 ,denerel 2x1, pri rekcii pichnutý diprphos a prechodne prednison v dávkovaní 1-1-0. Veľmi by ma zaujímalo,či takáto kombinácia je vhodná a aká je približne doba,kedy začne účinkovať. Masť som mala pôvodne locoid,ale ten dosť štípal,teraz mám advantan. Už ozaj neviem,ako mám pokožke pomôcť,aby to tak strašne nepálilo. A ešte zmenila som kompletne aj kozmetiku,jedine čo pokožka znesie je bioderma.Ďakujem veľmi pekne

lumedka

Odpověď

Dobrý den,

při opakovaných výsevech alergické kopřivky je vhodné vyloučit probíhající infekci - tedy byste měla podstoupit gynekologické, ORL a zubní vyšetření s požadavkem, aby uvedení specialisté vyloučili infekční ložisko. Je dobré doplnit alergologické vyšetření včetně kožních testů a udělat i základní imunologické testy a zkontrolovat funkci štítné žlázy, přítomnost autoprotilátek proti štítné žláze, vyloučit celiakii.

Kromě změny kosmetiky je důležité zkontrolovat či zaměnit prací prášky, vyhnout se avivážím.

Nezaměnitelnou roli hraje dieta - je potřeba se vyhnout dráždivým, kořeněným jídlům, potravinám s vysokým obsahem biogenních aminů (to jsou ty, které způsobují Vámi zmiňovanou histaminovou intoleranci). Kromě jídla je vhodné se zaměřit i na to co pijete (vhodná je voda, vyhýbat se speciálním čajů či ochuceným nápojům).

Kombinace léků Fixit a Denerel je vhodná, mimo tyto léky ale existuje celá řada protialergických preparátů a pokud nevidíte efekt při jejich užívání, poproste Vašeho lékaře o změnu léčby.

Vyšetřování alergické kopřivky je složité a komplexní, tedy na základě Vašeho e-mailu nejsem schopna poskytnout podbrobnější informace.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

97 % zákazníků doporučuje náš obchod z 1162 recenzí

Zobrazit všechna hodnocení
„Obchod doporučuji, nakupovat zde budu i v budoucnosti“
  • Přiměřené ceny a dobrá dodací lhůta
Ověřený zákazník včera
  • Včas dodaná
  • Kvalitně zabalená
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlé a slušné jednání.
Ověřený zákazník před 2 dny