Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Neustálé pálení kůže - vysoké hodnoty Ige, zvýšený počet bazofilů, monocytů, histaminová intolerance, alergie na léky

Krásny deň, Veľmi by som potrebovala poradiť, čo sa týka neustáleho pálenia kože a obsypávania.Z krvných testov som mala vysoké Ige, zvýšený počet bazofilov,monocytov, bola mi zistená histaminová intolerancia .Mám aj silné liekové alergie. Naposledy moje telo reagovalo na liek na srdce multaq a zinnat. Menili mi už snáď všetky možné antihistaminiká,všetko bez účinku a najnovšie mi nasadili fixit 180 ,denerel 2x1, pri rekcii pichnutý diprphos a prechodne prednison v dávkovaní 1-1-0. Veľmi by ma zaujímalo,či takáto kombinácia je vhodná a aká je približne doba,kedy začne účinkovať. Masť som mala pôvodne locoid,ale ten dosť štípal,teraz mám advantan. Už ozaj neviem,ako mám pokožke pomôcť,aby to tak strašne nepálilo. A ešte zmenila som kompletne aj kozmetiku,jedine čo pokožka znesie je bioderma.Ďakujem veľmi pekne

lumedka

Odpověď

Dobrý den,

při opakovaných výsevech alergické kopřivky je vhodné vyloučit probíhající infekci - tedy byste měla podstoupit gynekologické, ORL a zubní vyšetření s požadavkem, aby uvedení specialisté vyloučili infekční ložisko. Je dobré doplnit alergologické vyšetření včetně kožních testů a udělat i základní imunologické testy a zkontrolovat funkci štítné žlázy, přítomnost autoprotilátek proti štítné žláze, vyloučit celiakii.

Kromě změny kosmetiky je důležité zkontrolovat či zaměnit prací prášky, vyhnout se avivážím.

Nezaměnitelnou roli hraje dieta - je potřeba se vyhnout dráždivým, kořeněným jídlům, potravinám s vysokým obsahem biogenních aminů (to jsou ty, které způsobují Vámi zmiňovanou histaminovou intoleranci). Kromě jídla je vhodné se zaměřit i na to co pijete (vhodná je voda, vyhýbat se speciálním čajů či ochuceným nápojům).

Kombinace léků Fixit a Denerel je vhodná, mimo tyto léky ale existuje celá řada protialergických preparátů a pokud nevidíte efekt při jejich užívání, poproste Vašeho lékaře o změnu léčby.

Vyšetřování alergické kopřivky je složité a komplexní, tedy na základě Vašeho e-mailu nejsem schopna poskytnout podbrobnější informace.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 7 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 10 dny
„Rychlé doručení, v pořádku zabalené.“
Ověřený zákazník před 13 dny