Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Vyrážka na nohách po užití Paralenu

Muj syn 9 let,dostal horecku,daval jsem mu paralen pulku,za 2dny dostal vyrazku na nohach,ktera za par hodin zmizi,pak se brzy obevi treba do hodiny porad dokola,muze to byt alergie dekuji za odpoved

milan

Odpověď

Dobrý den,

příčin může být mnoho. Kopřivka či vyrážka jsou obvyklé příznaky alergie na léky. Tělo však může na lék reagovat tímto způsobem i z důvodu momentálně se odehrávajících procesů v těle způsobených nemocí a o alergickou reakci jako takovou se jednat nemusí. Stejně tak se nemusí vůbec jednat o vyřážku způsobenou lékem. Doporučila bych Vám obrátit se na ošetřujícího lékaře, aby Vám případně doporučil jiný lék pro snížení horečky.

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz

Související dotazy v poradně

Alergia na ventolin a ockovanie proti covid 19
Alergická reakce na antibiotika Augmentin a Cefzil
Alergická reakce na lék – jak postupovat
Alergická reakce na penicilin a rovamycin

Související články

Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Antikoncepce pro alergiky
Jak se vyhnout rizikovým lékům

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 11 hodinami
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník včera
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 6 dny