Odpověď na dotaz

šárka:

Dobrý den. Už skoro půl roku mě trápí ekzém - kontaktní dermatitida. Pracuji jako laborantka ve firmě vyrábějící impregnovaný papír a laminované desky. Ekzém se mi projevil měsíc poté, co jsem nastoupila. Kožní lékařka mi předepisuje stále nové kortikosteroidní masti a ntihistaminika, která ale zaberou jen na chvíli. Nyní jsem ve fázi, kdy mi na rukou kromě stále se tvořících shluků puchýřků praská vysušená kůže, která často i krvácí. Už si nevím rady, je to velmi nepříjemné. Zajímá mě, jestli se kortikosteroidní léky, např. Elocom, Advantan, Diprosalic - roztok apod. mohou užívat i v těhotenství, plánuji totiž v nejbližší době otěhotnět, tak mám strach, abych nějak neohrozila vývoj dítěte. Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den, pokud je váš ekzém vyvolán vašim pracovním prostředím resp. vlivy, kterým jste vystavena, lze předpokládat, že se jej nezbavíte, pokud nezměníte zaměstnání. Možná se jej podaří krátkodobě utlumit, ale budete pořád vystavena spouštěčům.
co se týká léčby v těhotenství, měla by být vždy ordinována od vašeho ošetřujícího lékaře, který pousoudí váš stav a doporučí vhodný přípravek.
Hezký den

Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  26.02.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz