Odpověď na dotaz

Eva:

Dobrý den, mám doma 4,5 měsíční dceru. Od 1,5 měsíce se jí udělal na tvářičce ekzém (výsev pupínků), ketrý trvá dodnes, k tomu po měsíci přibyli suché místa na kolínkách a někdy se jí uděla malý velice přesušený flíček někde po těle. Kojili jsem pouze do 3,5 měs., nyní Beba HA, začali jsem s příkrmy, protože nechtěla pít umělou výživu. Nezpozorovala jsem, že by se jí po jídle zhoršilo, spíše podle počasí a zda je jí horko nebo zima. V rodině není nikdo alergik. Dr. nám předepsala kortikoidy, ale mám strach je ve větší míře používat. Můžete mi poradit nějakou dobrou kosmetiku a hlavně co používat do koupele.

Odpověď:
Dana Štěpánková

Dobrý den Evo,
ošetřování pokožky kortikoidy je nutné v akutní zánětlivé fázi ekzému.
V klidových obdobích, kdy je pokožka pouze vysušená, máte v podstatě 2 možnosti. Buď se obrátit na lékaře, který vám může předepsat promašťující koupele, nebo volně podejné přípravky.
Na našich stránkách najdete poměrně širokou nabídku, velmi osvědčená je A-derma Exomega. Je to ucelená řada pro atopickou pokožku, vhodná i pro kojence. Obsahuje mycí emulzi a pro následné ošetření tělový krém nebo mléko, podle toho, jakou konzistenci raději používáte.
Přeji hezký den a brzké zlepšení, ke kterému v létě obvykle dochází :-)


Dana Štěpánková
ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  28.03.2007

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz