Odpověď na dotaz

Kristyna:

Dobrý den,
jak co nejstručněji popsat můj problém? Od 5 let jsem alergická-klasická senná rýma. V pubertě došlo k zlepšení díky Zirtecu.
Teď je mi 27 let a už přes 3 roky se u mě vyskytují nevysvětlitelné kopřivkové stavy. Začalo to pouze obtížemi u sportu, ale postupně se to zhoršilo na pouhou procházku. Největší obtíže mám, když se mi zvýší tepová frekvence (sportu se vyhýbám, ale třeba u vysávání), to mi, kromě svědivé kopřivky po CELÉM těle, začnou svědit a otékat oči, stejně tak i uši a hůře se mi polyká. U doktora dělaly různá vyšetření, ale bez nějakých větších pokroků. Brala jsem 2krát denně PERITOL, RANISAN 150mg a ZADITEN 1mg, ale jelikož bych ráda otěhotněla, lékařka mi tyto léky zakázala. Obtíže se samozřejmě zhoršily, ale ani tak to nebyla žádná sláva.
Podle vlastního úsudku si myslím, že se může jednat o chladovou alergii, kombinovanou i s alergii na horko. Nevím jestli to vůbec existuje, ale jiné vysvětlení nemám.
Obtíže se vyskytují v zimě, ale i když svítí sluníčko a fouká lehce vítr.
Nutno podotknout, že žiji přes 2 roky v Kalifornii, kde už jsem taky kvůli tomu navštívila lékaře, ale nebyli o moc chytřejší.
Nechci se s tím jen tak smířit, zvlášť, když plánujeme s manželem dítě. Nedovedu si představit, že se s ním párkrát proběhnu po parku a budu mít po sobě červené svědivé puchýřky, proto zkouším, kde se co dá a kdo ví, třeba mi někdo poradí. Žiju jako porcelánová panenka, pomalu nechodím ven, ale s mimi to půjde težko.
Prosím poraďte. Moc děkuji
Kristýna

Odpověď:
MUDr. Tomáš Rohovský

Dobrý den. Je možné že se jedná o chladovou nebo cholinergní urtiku.
Pokud by tomu tak opravdu bylo je nutné dlouhodobě brát antihistaminika.
V těhotenství je možné brát Claritine lxl. POkud jsou takové
stavy úporné většinou došetřuji tzv,. fokální infekty. Je nutné
podstoupit řady vyšetření , které vyloučíložisko infektu v těle.
většinou provádím ORL., zubní, gynekologické vyšetřtření
odběr krve, moče, výtěry krk, nos, RTG plic a ultrazvuk břicha,
někdy také gastroskopii s odběrem na helikobaktera.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  06.03.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz