Odpověď na dotaz

Květa:

Dobrý den, před třemi měsíci se u mne objevila alergická reakce na antibiotika. Na tu jsem dostala prednison a zodac. Od té doby mám másledující problém: Po každém teplém jídle mi na obličeji a v dekoltu naskáčou rudé skvrny, které se posléze slijí v jednu a zmizí. Pokud sním to samé jídlo studené nic se neděje. Můžete mi prosím napsat o co se jedná?

Odpověď:
MUDr. Tomáš Rohovský

Dobrý den. Pravděpodobně se jendá o tzv. cholinerní urtiku. Je
nutné se vyvarovat provokačnímu faktoru. Mohou napomoci antihistaminika
např xyzal lxl.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  12.03.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 112 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, byl mi předepsán lék DONA, který je vyroben z korýšů, se kterými jsem se dosud (57 let) ve stravě nesetkala.Prosím o radu, jak zjistit,...

Zobrazit poradnu