Odpověď na dotaz

Jana Jonášová:

dobrý den máme chlapečka rok a 8.měsíců opakovaně trpí na suchý dráždivý kašel a onemocnění horních dýchacích cest několikrát za rok je hospitalizován kvůli recividující laringitidě chtěla bych se zeptat zda je pro něj vhodnější pořídit čističku vzdruchu nebo zvlhčovač,v nem. ho vždy léčí chladným vzdruchem a zvlhčovačem, dočetla jsem se ale, že zvlhčovače se mají používat jen v topné sezoně, ale náš syn je bohužel nemocný i v létě co je tedy výhodnější koupit, aby to trochu pomohlo? zvlhčovač nebo čističku? U čističky mám zase obavu abychom pak nevyšli ven a nebylo to ještě horší, když doma bude mít extrémně čistý vzduch z čističky. Nevím tedy, jaký přístroj by byl vhodnější nebo zda existuje ještě nějaký jiný přístroj pro děti s nemoc.dýchacími cestami. Za odbornou radu budu moc vděčná. Děkuji Jana Jonášová p.s. ještě prosím o konkrétný typ přístroje který by byl vhodný a zda zvlhčovač počídit i s výstupem teplé páry či nikoliv ještě jednou předem děkuji za odpověď

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,
rozhodně doporučuji přístroje zvášť - tedy zvlhčovač a čistička, popř.výběr z nich.
Kombinace výrobků typu "2v1" dobrá není.
Ve Vašem případě bych doporučila zvlhčovač vzduchu. Ten můžete používat podle potřeby, třeba celý rok (tady ale je nutné hlídat vlhkost v místnost, aby nedošlo k převlhčení místnosti a následně ke zdravotním potížím, které vyplývají z nadměrné vlhkosti). To Vám pohlídá vlhkoměr zabudovaný přímo v přístroji nebo meteostanice s funkcí měření vnitřní vlhkosti. Zvlhčovače se používají hlavně v topné sezóně, protože v té době je vlhkost vzduchu zpravidla nejnižší. Používat ho můžete po celý rok a udržovat vlhkost kolem 50%, při nemoci i 55%, ne víc.
Zvlhčovače s výstupem teplé páry mají výhodu v tom, že pára, která jde do místnosti je díky varu čistá, bez bakterií. nevýhodou může být velká psotřeba energie a vyšší hlučnost. Stejnou službu Vám udělá ultrazvukový zvlhčovač, kde je nutné měnit vodu alespoň 1x2-3 dny, aby nedošlo k množení bakterií. Je tichý, energeticky nenáročný. Doporučuji např. Avair Ultra 3, který má zabudovaný vlhkoměr, velkou nádržku, vodní filtr a je za přijatelnou cenu.
Ohledně čističky se bát nemusíte. Pro ty, kteří nepotřebují nepřetržitý provoz čističky (Váš případ) radím spouštění čističky dle vaší individuální potřeby, např.odpoledne/navečer před spaním. Tady bych Vám doporučila čističku vzduchu Avair Klinik, která splňuje vše potřebné a důležité. Nákladnější čistička by byla zbytečná, Vy programy typu "turbo" nebo různé senzory nepotřebujete.
Příjemný den.

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  28.04.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz