Odpověď na dotaz

Vendula Otisková:

Dobrý den, začala jsem chodit na alergologii s tím, že mám celoroční rýmu, napsala mi léky jako analergin a nosní kapky. Před tím mi však ze stěrů z krku zjistili streptokoka a dostala jsem na přeléčení antibiotikaA Augmentin. Ty jsem před dvěma dny dobrala. Analergin beru stále (asi 14 dní) 1 tabletu denně. Jenže po dobrání antibiotik jsem dostala takovou vyrážku po celem těle. Svědí. Nejprve jsem ji měla jen na stehne, na bocích a na ramenech a mírně na prsou. Na druhý den se mi zhoršila a mám ji téměř po celém těle mimo obličeje a lítek. Vypadá to jako kopřivka. Myslíte, že by to mohla být ještě reakce na antibiotika nebo na ten analergen? Děkuji Vám

Odpověď:

Dobrý den, reakce na Augmentin v tomto časovém odstupu je málo pravděpodobná, nejspíše se jedná o reakci na nějaký jiný alergen, nejspíše potravinu.
Hezký den

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  14.09.2008

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 103 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, mám alergii na paracetamol i jiné léky proti bolesti nebo horečce, vždy se mi objeví bouřlivá reakce v podobě svědivé vyrážky a fleků na...

Zobrazit poradnu