Odpověď na dotaz

Tomáš:

Je mi 52 let, muž, v dětství jsem měl spastickou bronchitidu, od roku 2001 mám atopický ekzém stabilně malého rozsahu, nepříliš obtěžující. V roce 2002 mi dělali na alergologii krevní testy s negativním výsledkem. Od roku 2006 mám psa a ekzém se nijak nezměnil ani k lepšímu ani k horšímu. Nyní o vánocích dostala moje spolubydlící k Vánocům malého kocoura. Kočku nepouštím k sobě do pokoje, ale často si s ní hraji v kuchyni, v pokoji mám starou čističku vzduchu Bionaire F250. Jiná známá mi říkala, že kočka může způsobit alergii, čímž mne poněkud vystrašila vzhledem k mému ekzému. Zatím žádné potíže nemám

Dotazy:

1) Jak by se začala projevovat alergická reakce na kočku a dá se nějak objektivně zjistit?
2) Pro pocit jistoty bych si chtěl koupit novou čističku vzduchu – zatím volím podle střední výšky ceny mezi Daikin MC707 (jednoduchá výměna filtrů) nebo Avair Oxygen (doporučujete). Která je lepší ?
3) Ve svém pokoji cvičím na ergometru (kolo) – je to vhodné ?

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den.
Všeobecně paltí, že kočky mají jedny z nekhorších alergenů vůbec. Jsou lehké a lepivé, dlouho zůstávají ve vzduchu. Ekzém můžou alergeny opravdu zhoršit.
K Vašim otázkám:
1. Alergie se může projevovat různě, někdo má dýchací problémy, někdo kontaktní alergii (ekzém, podrážděnou pokožku). Nejlepší je zajít si za alergologem, aby provedl patřičné testy.
2. Čističky jsou srovnatelné, u žádné chybu neuděláte. Oxygen má vyšší výkon, ale také hlučnost, někomu to může vadit. Výhoda u Daikinu je zase biofiltr, který ničí viry ve vzduchu, výhodou jsou i filtry (delší životnost). Někdo ale potřebuje vysoký výkon, což má Daikin menší....
3. Tady doporučuji poradit se s lékařem. Větši pocení způsobuje zhoršení ekzému, ale opravdu doporučuji vše prodiskutovat s lékařem.

Příjemný den.

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  03.01.2009

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz