Odpověď na dotaz

Lucie Navrátilová:

Dobrý den,
dlouhodobě netrpím žádnými alergiemi, ale poslední dobou se mi při koupání objevují nejvíce na břiše a dekoltu velmi svědivé pupeny, které po pár minutách zmizí. Je velmi pravděpodobné, že se jedná o nějakou alergii na sprchové gely a šampony. Nepřijde mi, že by to po použití některého konkrétního bylo horší než jinde. Mám pocit, že se to stále zhoršuje, dřív to bylo jednou za čas, teď už prakticky každý den. Snažím se smýt po namydlení co nejrychleji, je to samozřejmě lepší, než když přípravky nechávám působit, ale ani tak to výskytu svědivých pupenů zcela nezabránilo. Nejedná se o nic strašlivého a protože jsem studentka, těžko si můžu dovolovat kupovat přípravky za stovky korun. Chtěla bych tedy vědět, jestli tomu mohu něčím zabránit, jestli třeba existuje nějaká značka, která obvykle nezpůsobuje alergie, ač není přímo označena jako hypoalergenní, kterou bych mohla vyzkoušet. Jsou lepší "značkové" prostředky a nebo ty levné "neznačkové" bývají šetrnější? Pokud se to bude i nadále zhoršovat, samozřejmě plánuji navštívit alergologa a případně přistoupit k nákupu těch speciálních hypoalergenních výrobků, ale kdyby bylo něco, co byste mi mohli doporučit takhle na vyzkoušení, byla bych ráda.
Děkuji.

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den paní Navrátilová,
je to velice individuální - někomu vyhovuje značka taková, druhému úplně jiná. Každopádně platí, že je dobré najít alespoň 2 vhodné značky a produkty střídat, aby si tělo nezvyklo pouze na jeden produkt.
Vůbec neplatí, že drahé přípravky jsou lepší. Jde o to, zkoušet a zkoušet, až najdete ty, které Vám budou vyhovovat. Můžou to být obyčejné přípravky, ale i drahé, to bohužel nikdo nezaručí. Není to ale o kvalitě.
Velmi vřele Vám doporučuji Sprchový olej ADERMA EXOMEGA (i z vlastní zkušenosti)
http://www.proalergiky.cz/eshop/aderma-exomega-olej.html
velice dobrá je i mycí kostka bez mýdla (celá řada Exomegy je výborná)
http://www.proalergiky.cz/eshop/aderma-pain-dermatologique-kostka.html

Přeji hodně štěstí a pěkný den,
kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  22.07.2009

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz