Odpověď na dotaz

A:

Dobrý den, může být u 2 letého dítěte alergická reakce doprovázena i horečkou 39 st.? Dítě již několik dní, či spíše víc než týden kašle, spíš večer je to horší, svědivé oči, rýma, kterou bohužel neumí ještě vysmrkat. Otec pylová alergie, sezonní astma.
Dítě má rozsáhlejší potravinovou alergii, která údajně časem může přejít v alergii pylovou.
Takže je obvyklé, že by ve 2 a čtvrt roce dítěte už mohla vzniknout pyl. alergie a lze to případně naznačovat na ztrátu alergiie na některé potraviny? A dále je normální horečka 39st, jestliže jsme ted den dítě vystavili pobytu v přírodě? Může takový stav být nebezpečný - anafylaktický šok apod?

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,
pylové alergické potíže se většinou u dětí objevují až v předškolním či časně školním věku, nicméně v poslední době se projevují i u mladších dětí. U dětí bývají alergické potíže běžné provázeny zvýšenou teplotou, ale T 39 st bývá vyjímečně. Zkuste dítěti nasadit po poradě s pediatrem lék proti alergii, pokud by byly potíže alergického původu, pak byste viděli dobrý efekt nasazení těchto léků. Přechod mezi vymizení jedné alergie a vznikem nové nebývá ostrý, proto nástup pylových alergických potíží nemusí nutně znamenat vymizení potravinové alergie. Anafylaktický šok u dětí bývá většinou způsoben potravinovou alergií. Pokud by se jednalo o pylovou alergii, bylo by vhodné doporučovat tzv. režimová opatření. viz http://proalergiky.cz/jarni-special/pylova-alergie/
s pozdravem,

MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  11.04.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz