Odpověď na dotaz

petra:

Dobrý den,
mám dotaz ohledně možné potravinové alergie.
Je mi 30let, jsem od dětství alergik na pyly, hlavně traviny. Před dvěma lety jsem začala mít střevní potíže v podobě křečí a průjmů. Byl mi diagnostikován po kolonoskopii nespecifický zánět střeva. Od té doby trpím na svědění a popraskanou kůži kolem konečníku. V poslední době bylo svědění neúnosné, tak jsem šla k lékaři. Z gynekologie mě poslali na kožní s podezřením na herpes. Tam po prohlédnutí lékařkou mi bylo sděleno, že to může být opravdu herpes, nebo atopický ekzém nebo alergie na lepek. Nyní jsem byla na odběrech krve (lepek, herpes). Výsledky budou až za 3 týdny. K mým problémům patří ještě veliká únava, slabost, časté bolesti hlavy. Bolí mě kolena (ale ne nějak hodně, ale prostě pobolívají). Každý den jsem nadmutá, trpím plynatostí, nepravidelnými křečemi ve střevech. Stolice je světle hnědá až okrová někdy do oranžova, plave..někdy jdu na wc několikrát za den a pak zas několik dní zácpa a takhle se to střídá. Skoro každý den mě od rána pálí jazyk, pak postupně během dne i patro, rty a pálí v krku. Tyhle potíže nejsou velikého rázu, ale znepříjemňují..Často mě pálí oči(nejvíc odpoledne, večer, ráno zalepené, opuchlé), svědění pokožky obličeje-tváře-zčervenané a nutící ke škrábání..
Prosím o názor, o co by se mohlo jednat. Kdyby výsledky z krve na lepek a herpes byly negativní, tak kam dál se obrátit?
Moc děkuji, s pozdravem
Petra

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,
souhlasím s názorem paní doktorky, že by se mohlo jednat o celiakii. Trochu nerozumím poznámce ve vašem textu, že vám byl diagnostikován nespecifický střevní zánět - to znamená, že je u vás podezření na Crohnovu chorobu či ulcerozní koliditu? v tom případě byste měla být sledována na pravidelněgastroenterologii , kde by podobné potíže dovyšetřili.
Důležité jsou také základní vyšetření - FW (sedimentace), krevní obraz,CRP jako známka zánětu, základní biochemické parametry - glykémie, jaterní testy. Tato základní, ale důležitá vyšetření by vám měl provést obvodní lékař a na základě jejich výsledků pak pokračovat ve vyšetřování.
S pozdravem,


MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Potravinová alergie

Datum vložení dotazu:  28.06.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec
Silvestrovské slavení... chuťovky bez lepku, mléka, vajec

Ať slavíme Silvestr v kruhu rodinném, či společně s přáteli, určitě se shodneme na...

Vánoční pečení bezlepkově
Vánoční pečení bezlepkově

Jaký byl začátek vašeho bezlepkového pečení? Také jste si napoprvé řekli, že prostě...

Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec
Štědrý den: Postní oběd bez lepku, mléka, vajec

Zvu vás na štědrodenní oběd. Samozřejmě v úpravě pro alergiky na mléko a vejce či...

Pečeme na Vánoce… bez mléka
Pečeme na Vánoce… bez mléka

Sladkými symboly Vánoc jsou pro většinu z nás cukroví, vánočka, perníčky či vánoční...

Nejen o vánočním cukroví pro alergiky
Nejen o vánočním cukroví pro alergiky

První předvánoční, tzv. železná, neděle je za námi. Domovy nám rozzářilo světlo z...

Poradna 606 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, dnes mi bylo sděleno, že mám alergii na Kravské mléko IgG 2,91, dále kasein IgG 1,68 a sóju IgG 1,32. Bylo mi doporučeno vysadit mléčné...

Zobrazit poradnu