Odpověď na dotaz

Lenka:

Dobrý den, jsem astmatik, alergik, atopik, zkřížená potravinová alergie (rajčata, brambory, mrkev, meloun, jablka, hrušky, broskve, ořechy ...)v současné době v 2. měsíci těhotenství, můj nový imunolog mi radí vysadit úplně všechny léky, což v mém případě po zkušenostech znamená do 14 dnů nemoc (opary, záněty průdušek, což se opět potvrdilo - léčba ATB Amoksiklav týden, následně předepsáno doxybene 100 na týden (neužívám). Není tedy lepší nějaké ty léky užívat a být tím tak stabilizovaná? Mé těhotenství začalo alergickou reakcí (oteklá hlava, krk, ztížené polykání, svědivé fleky po celém těle)--) 2x pohotovost, Solumedrol, dithiaden.
Před těhotenstvím jsem užívala pravidelně Xyzal (1 až 2x denně), Symbicort 100, při oparech Provirsan (200mg aclovir). Dozvěděla jsem se o Ventolínu, mohla bych tím nahradit Symbicort?Poraďte mi prosím s léky, užívat či ne?
Děkuji za radu, už jsem zoufálá, jeden dokror razí cestu striktně pod léky, druhý mi nechce dát nic.

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,
doporučuji ponechat léčbu, kterou jste měla před těhotentstvím a při které jste byla stabilizovaná. Tedy xyzal + Symbicort v dávkováních, které potřebujete. Ventolin můžete použít jako tzv. úlevovou léčbu, nahrazení symbicortu ventolin nedoporučuji. Souhlasím s vámi, že každé další vysazení léků vede ke zhoršení stavu s následnou eventuelní antibiotickou léčbu. Je potřeba, aby vaše astma bylo pod kontrolou. Pokud neužíváte léky a astma není pod kontrolou, pak můžete ohrozit děťátko nedostatkem kyslíku vlivem zúžených průdušek.
S pozdravem,

MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Zkřížená alergie

Datum vložení dotazu:  05.07.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz