úvod Proalergiky.cz > Poradna > Alergie na lék proti hypertenzi?

Odpověď na dotaz

Alergie na lék proti hypertenzi?

Eva:

Dobrý den, prosím o radu. Již třetí měsíc beru léky na hypertenzi (Prestarium Neo 14dní užívání a nyní po alerg. reakci Micardis spolu s Bisoprololem . PO 14 dnech užívání se u mě objevila bolest jícnu a tlak jako když uvízne tableta v krku.Později se mi i špatně dýchalo až jsem se dusila. Ucpaný nos. Alergolog mi doporučil změnit léky. Na kardiologii nasazen Micardis a ponechán Bisoprolol. Prý to běžně léky nedělají a pokud mi nebudou vyhovovat už toho není moc na výběr. Nyní se mi stav po déle jak měsíci opět vrátil. Jsem už vyčerpaná a proto prosím o radu. Děkuji, Eva.

Odpověď:

Dobrý den, bylo by vhodnější vaše potíže probrat podrobněji a osobně. Píšete, že jste byla na alergologii - chodíte tam pravidelně, užíváte nějaké léky? Měla jste provedeny kožní testy či spirometrické (ev. eNO) vyšetření? Je možné, že vaše potíže s léky na vysoký krevní tlak nesouvisí a jedná se jen o projevy alergické rýmy a astmatu. Svědčí o tom, i to, že se stav po tak dlouhé době vrátil, usuzuji tedy, že potíže vyvolaly jiné faktory. S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Alergie na léky

Datum vložení dotazu:  16.11.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva
Při alergii na barvy na vlasy si hlídejte potravinářská barviva

Máte alergii na barvu na vlasy? A objevuje se u vás ekzém, i když nebezpečné barvy...

Antikoncepce pro alergiky
Antikoncepce pro alergiky

Nikdy vás nenapadlo, že existuje spojitost mezi potravinovou alergií, intolerancí a...

Poradna 104 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, objevila se u mě alergie na penicilin, byla jsem v nemocnici. Tam mi dali infúzi a s jedním práškem mě poslali domů. Další den mi...

Zobrazit poradnu